TOPlist

BMW odhalilo další plug-in hybridní pětku. Má 394 koní a dojezd téměř 60 km

BMW 545e xDrive Sedan

Kdo chtěl pár let zpátky koupit plug-in hybridní auto neměl moc na výběr. A dnes? Tenhle druh pohonu koupíte prakticky od každé automobilky. Některé značky mají dokonce ve své nabídce hned několik variant plug-in hybridního pohonu v kombinaci s jedním modelem.

Dobrý příkladem je BMW, které vám v řadě 5 nabídne celkem pět různých variant, které si doma můžete nabíjet. První na trh přišlo BMW 530e sedan a 530e xDrive sedan. V listopadu 2020 si svou premiéru odbude nové BMW 530e Touring a BMW 530e xDrive Touring. A posledním do party je nově představené BMW 545e xDrive sedan.

Dojezd lehce pod 60 kilometrů

Nejnovější plug-in hybridní model BMW řady 5 je vybaven 400V lithium-iontovou baterií, která má zvládnou až 57 kilometrů na jedno nabití. O pohon se stará synchronní elektromotor s maximálním výkonem 109 koní, který je kombinován s zážehovým řadovým šestiválcem s technologií BMW TwinPower Turbo o výkonu 286 koní.

Společně generují celkový výkon 394 koní. Výkon je podle potřeby rozdělován na všechna čtyři kola prostřednictvím 8stupňové automatické převodovky Steptronic a pohonu všech kol BMW xDrive. Maximální točivý moment systému pohonu dosahuje 600 Nm a nejvyšší rychlost činí 250 km/h, zatímco čistě na elektrický pohon je možné jet rychlostí až 140 km/h. Nové BMW 545e xDrive zrychlí z nulové rychlosti na 100 km/h během pouhých 4,7 sekundy.

Funkce BMW eDrive Zone umožňuje automatické přepínání systému pohonu do čistě elektrického režimu při vjezdu do městské nízkoemisní zóny a podobných městských oblastí. Lokálně bezemisní jízda s plug-in hybridním modelem BMW je navíc odměňována bonusovými body prostřednictvím celosvětově jedinečného věrnostního programu BMW Points.

Navigační systém kromě čerpacích stanic zobrazuje také veřejné nabíjecí stanice. Při výběru nabíjecí stanice se řidiči rovněž dostane odhad využití nabíjecí stanice a doporučení na nedaleké restaurace nebo kavárny. BMW navíc zákazníkům služby BMW Charging umožňuje krátkodobou rezervaci volné nabíjecí stanice.

Přečtěte si takéTest BMW 220d Gran Coupé: stylový přesun do prémiového segmentu

Součástí služeb BMW Charging jsou také možnosti pro pohodlné nabíjení doma i na cestách. Mezi ně patří různá provedení nabíječek Wallbox, včetně instalačních služeb, individuálních nabídek na odběr elektřiny a přístupu k největší síti veřejných nabíjecích stanic na světě, která pouze v Evropě zahrnuje více než 155 tisíc nabíjecích míst.

Autor článku Patrik Svatoš
Patrik Svatoš
Redaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.

Kapitoly článku