Domů » Bleskovky » BlueStacks: Používejte Android aplikace na Windows a Mac OS X

BlueStacks: Používejte Android aplikace na Windows a Mac OS X

BlueStacks je aplikace, která vám umožňuje na vašem počítači spouštět a používat Android aplikace. Ptáte se, k čemu je to dobré? Zatímco například na Windows 8 byste museli za hraní Angry Birds platit, na Androidu je tato hra zdarma. A některé aplikace nebyly portovány na jiné platformy nebo mají omezenou funkcionalitu. Proto možná uvítáte, že podobnou aplikaci budete moci spustit i na dalším zařízení, než je váš mobilní telefon či tablet s Androidem.

   

Nainstalovaná aplikace v BlueStacks navíc získá svého zástupce, takže oblíbenou aplikaci můžete spustit například přímo z plochy vašeho operačního systému. Nástroj se hodí také pro testování aplikací. BlueStacks je k dispozici pro Windows (v beta verzi) a pro Mac OS X (v aplha verzi). Stahovat můžete na stránkách projektu – BlueStacks.com.

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

16 komentářů

 1. Tak to testuji. Na dotykovém displeji to funguje. Sice ne nijak ideálně, ale jde to.

  Zatím teda hrozné rozlišení a grafické provedení (nehodnotím aplikace, tam je jasné, že nejsou přizpůsobeny pro můj notebook).

  Tak uvidíme :-)

 2. Na Win8 se myškou aplikace dobře ovládají. Takže na první pohled jsem nadšenej.

 3. Kdyby to doladili k dokonalosti, nevidím už absolutně důvod metra na win8

  • možná pro tablety, na desktopu to nepoužívám, přijde mi to jako blbost, první co jsem dohrál byl Classic Shell, abych dostal normální Start menu.

  • No to je mi výhra – nainstalovat si Windows 8, aby člověk hned nejvýraznější změnu překryl nějakým svinstvem…

   Co Windows 7 neumí, že si musel takhle ničit osmičky, když ti nevyhovují?

  • Tak nekdo treba ugradoval z XP,takze z tech posun ma ,ale zprznene ne/start menu tam nechce.

  • přesně tak, využil jsem legálního nákupu za 30éček a přechod z XP.

  • a ještě musím dodat, před tím jsem na notesu zkoušel i WIN7 a kupodivu se mi WIN8 zdají být rychlejší.

  • Pipa: to neni kupodivu, to je proste fakt, ze W8 jsou rychlejsi. Kazdopadne zbavovat se Modern UI je i na desktopu imho blbost. Da se „nepouzivat“, ale rusit ho primo imho neprinasi moc vyhod. Ale samozrejme proti gustu.. ;)

  • ono se toho dá zbavit? já nic nepsal že bych cosi odinstalovával, akorát zkrátka používám standardní plochu a ty kostky ať si používá kdo chce

  • PIPA: Mluvíš mi z duše – „ty kostky ať si používá kdo chce“

 4. Appstore na OS X nefunkcni, ale s dodanymi aplikacemi funguje vicemene dobre. Doufam ze se to dotahne do faze, kdy se budou moci pridavat app stazene z netu.

 5. Michal (neregistrovaný)

  Takže funguje to, ale na Win7 mi to jede naprosto bez zvuku. Jsem sám? Možná tuším, kde je zakopaný pes – ve směšovači zvuků mi chybí sloupeček s Bluestacks – všechny ostatní spuštěné programy tam jsou včetně nastavení.

 6. MX (neregistrovaný)

  Poněkud žravé na disk. Bez řečí schramstne 4GB na C: a nikam ji nam se nainstalovat nedá. Na SSD fatální problém.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).