Domů » Bleskovky » BLU Products chystá levný telefon se systémem Windows Phone

BLU Products chystá levný telefon se systémem Windows Phone

Microsoft na Mobile World Congressu v Barceloně představil službu Windows Hardware Partner Portal, díky které mohou libovolní výrobci mobilních telefonů začlenit do svého portfolia zařízení se systémem Windows Phone, postavená na referenčním hardwaru od Qualcommu. Navíc cena licence za systém Windows Phone je nyní pro všechny výrobce zdarma a tak můžeme v letošním roce očekávat rozšíření systému Windows Phone v telefonech v Evropě nepříliš známých značek. Jednou z takových může být americká značka BLU Products.

  

Tento výrobce na svém Facebookovém profilu zveřejnil snímek telefonu, který je podle trojice tlačítek pod displejem bezesporu dalším zařízením v rodině Windows Phone telefonů. Design telefonu nápadně připomíná aktuální model BLU Dash 5.0, na němž běží operační systém Android. Pokud by byla podobná i hardwarová výbava, můžeme očekávat 5″ displej s rozlišením 480 ×  854 pixelů, dvoujádrový 1,3 GHz procesor, 512 MB RAM a podporu dual SIM.

 

Jistě, nejsou to parametry vlajkové lodě, nicméně model Dash 5.0 se na Amazonu prodává za 130 USD, což je v přepočtu příjemných 2 580 Kč bez daně. Společnost Blu Products ostatně svými produkty cílí především na rozvíjející se trhy, jako jsou Latinská Amerika nebo Karibik. Na evropský trh se pravděpodobně v budoucnu nedostanou, ale díky výše zmíněnému programu Microsoftu pro výrobce se můžeme dočkat nových Windows Phone telefonů od jiných, v Evropě známějších, značek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).