Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Vyzkoušeli jsme: Co umí nový souborový manažer pro Windows Phone

Vyzkoušeli jsme: Co umí nový souborový manažer pro Windows Phone

Aplikace Soubory, která v noci přistála do Windows Phone Store, významně rozšiřuje možnosti telefonů s dlaždicovým operačním systémem a teprve s ní dává možnost stahování souborů v novém Internet Exploreru smysl. Dosud si totiž každá aplikace spravovala podporované typy souborů sama a nebylo možné k nim přistoupit jinak.

  

Nyní však lze k souborům v telefonu přistupovat právě pomocí aplikace Soubory a dále s nimi pracovat. Základní funkce asi není třeba popisovat, aplikace umí vytvářet složky, kopírovat, vkládat, přejmenovat nebo mazat a to nejen jednotlivé soubory, ale i jejich výběr. V datech lze poměrně rychle vyhledávat a tak není nutné se k jednotlivým souborům proklikávat složkovou strukturou. Přistupovat lze jak datům v telefonu, tak i k těm, které jsou uloženy na paměťové kartě (je-li v telefonu podporována).

    

Mnohem důležitější funkcí nového souborového manažeru je možnost sdílení a to veškerých souborů, včetně těch telefonech nepodporovaných. Dlouhé přidržení prstu na ikoně nebo názvu souboru a zvolení položky „sdílet“ otevře nabídku, v níž nechybí vaše připojené emailové účty. Konečně tak lze například stáhnout z internetu jakýkoliv soubor a následně jej zaslat jako běžnou přílohu v emailu.

  

Bohužel není všechno zlato, co se třpytí a ne všechny aplikace vám umožní stáhnout soubor do předpřipravených složek. A bohužel se jedná především právě o systémové aplikace. Přijde-li vám kupříkladu email s pdf přílohou, můžete ji sice uložit do telefonu a otevřít v nainstalovaném prohlížeči, v souborovém manažeru jej ale budete hledat marně. To stejné se týká i souborů Office, stažených v Office hubu, k nim se stále bohužel odjinud nedostanete. Doufejme, že tento nedostatek bude v budoucnu napraven, protože prozatím lze přistupovat pouze k souborům staženým skrze internetový prohlížeč nebo k těm, které jste si sami do telefonu nahráli z počítače.

   

I přes tyto nedostatky se jedná o zdařilou vlaštovku, rychlost aplikace je příkladná a její vzhled perfektně zapadá do systému. Pokud jste si ji ještě nestáhli, můžete tak učinit z následujícího odkazu.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments