Domů » Bleskovky » Blízká budoucnost Microsoft Surface? Book 2 bez mezery u kloubu a 3 all-in-one počítače

Blízká budoucnost Microsoft Surface? Book 2 bez mezery u kloubu a 3 all-in-one počítače

Hardwarová divize Microsoftu pilně pracuje na nových zařízeních rodiny Surface, přičemž podle serveru Windows Central je za zavřenými dveřmi testováno hned několik zařízení. Brzy bychom se například mohli dočkat nové generace Surface Booku, případně nových all-in-one počítačů.

Surface Book 2

Nová generace Surface Booku má jít ve šlépějích svého předchůdce, dojít má však k upgradu vnitřních součástek, což bude patrně souviset s osazením nových čipů Intel Kaby Lake, které mají být pro výrobce dostupné někdy začátkem příštího. S těmito čipy má přijít nativní podpora USB 3.1 (2. generace) a také nova architektura grafické části.

Různé prototypy Surface Booku
Různé prototypy Surface Booku (zdroj: WindowsCentral)

Viditelná novinka se má na první pohled odehrát v konstrukci – nový Surface Book bude mít údajně inovovaný kloub, který po zavření víka nebude vytvářet mezi displejem a klávesnicí širokou mezeru, jak se tak děje u současné generace. Jaký mechanismus Microsoft dosadí, je však zatím nejisté.

surface-book-hinge

Surface AIO

Hardwarová divize Microsoftu také údajně testuje nové all-in-one počítače, které se svým elegantním designem mají hodit do obývacího pokoje. Má se jednat celkem o tři modely odstupňované podle úhlopříček displeje – 21″ model s Full HD displejem a 24 a 27″ modely se 4K displeji. Dosud však není jisté, zda se všechny tři testované varianty přetaví z prototypu do koncového produktu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments