Řada Lumia x30 byla dědictvím pod Nokii, vlastní telefony se Microsoft zřejmě chystá uvádět s pětkou na konci, přinejmenším v low-endu. Prozatím jediným kouskem, který nese logo Microsoftu, je Lumia 535, dalším v pořadí má být Lumia 435. Tento model již dříve odhalila agentura AdDuplex ve svých statistikách, nyní prošel certifikací FCC.
![]()
Údajný obrázek Lumie 435, který se objevil na čínské síti Baidu
Díky ní víme, že Lumia 435 bude mít půdorysné rozměry 118,1 × 64,7 mm, tuto plochu má z čelní strany zabírat 4“ displej s rozlišením 480 × 800 pixelů, pod nímž se mají překvapivě (oproti jiným novějším Lumiím) nacházet senzorová tlačítka. Telefon bude udržovat při životě baterie BV-5J, která dosud nebyla použita v žádné jiné Lumii. Deset těchto baterií se objevilo v materiálech indické přepravní společnosti Zauba společně s neznámým dual SIM telefonem v ceně 57 USD (1 300 Kč).

Očekávat tak můžeme skutečně levné zařízení s rozměry i parametry podobnými dosud nejprodávanější Lumii 520. Zahraniční servery očekávají její představení v blízké budoucnosti.