Cena:

BlackBerry představuje Auroru: kladivo na rozvojové trhy

Zdá se, že KEYone letos nebude jediným zařízením nosícím punc ostružinové značky. BlackBerry ve spojení s TCL v těchto dnech představilo nový model s názvem Aurora, ten má cílit hlavně na rozvojové trhy. Jeho zařazení odpovídá také výbava, jedná se totiž o model nižší střední třídy.

bb-back

Aurora byla vyvinuta hlavně pro Indonésii. Jedná se o vůbec první zařízení značky BlackBerry, které podporuje technologii dual SIM. Přední straně vévodí displej o velikosti 5,5″ a HD (720 x 1280 px) rozlišení. Celý telefon pohání procesor Snapdragon 425 a RAM paměť o velikosti 4 GB. Telefon dostal poměrně slušnou kapacitu baterie, a to rovných 3000 mAh. Velikost vnitřního úložiště je pak 32 GB, lze jej však i rozšířit o paměťové karty. Na zádech bychom nalezli čočku 13 Mpx fotoaparátu, vepředu pak kamerku o rozlišení 8 Mpx.

gold-5-final

Přestože se jedná o zařízení z nižší střední třídy, dočkáme se u něj nejnovějšího operačního systému Android Nougat. Novinka přijde v celkově třech barevných kombinacích – černé, stříbrné a zlaté. Cena byla stanovena na velmi sympatických 260 dolarů (asi 6660 Kč). Je ovšem velmi nepravděpodobné, že bychom se Aurory dočkali i na ostatních trzích.

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.