Domů » Bleskovky » BlackBerry Messenger pro Windows Phone přijde příští týden, na cestě je i VLC Player

BlackBerry Messenger pro Windows Phone přijde příští týden, na cestě je i VLC Player

Další významné aplikace známé z konkurenčních platforem míří do Windows Phone Store. Tedy abychom byli přesní, BlackBerry Messenger v něm již je, pouze však v uzavřeném beta testu; oblíbený přehrávač multimédií VLC Player je zase dostupný ve Windows Store, na telefonech s dlaždicovým systémem si má odbýt svoji premiéru již brzy.

   

Uzavřený beta test BlackBerry Messengeru pro Windows Phone trval zhruba dva týdny, nyní kanadská společnost potvrdila, že byl úspěšně dokončen a příští týden má být aplikace uvolněna pro širokou veřejnost. O testování byl enormní zájem, 10 000 testovacích míst bylo rozebráno během 24 hodin, během beta testu byla aplikace dvakrát updatována, aktuálně se nachází ve verzi 1.0.0.5 s tím, že další aktualizace mají přijít v budoucnu. Počítá se s podporou samolepek, BBM Voice, kanálů nebo sdílení umístění.

Druhou očekávanou aplikací pro Windows Phone je oblíbený multiplatformní přehrávač VLC Player. Ten si na dlaždicích systému Windows odbyl svoji rozpačitou premiéru letos v březnu, zanedlouho má přijít jeho beta verze pro systém Windows Phone – uzavřená beta již příští týden, veřejná pak v září. Aplikace bude univerzální, což znamená, že se velké aktualizace dočká verze pro Windows 8.1.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Obávám se, že VLC bude stejná hrůza jako pro win8

    • Lukáš (neregistrovaný)

      No to snad ne, když tak zničili Xbox Music (možná dočasně, ale zatím je to hrůza), tak jsem do VLC vkládal velké naděje…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).