Domů » Bleskovky » Bing míří do světa: Dočkáme se lepšího vyhledávání v češtině?

Bing míří do světa: Dočkáme se lepšího vyhledávání v češtině?

Jedním z často zmiňovaných nedostatků operačního systému Windows Phone bývá mizerná kvalita české mutace integrovaného vyhledávače Bing. Ten jde naštěstí alespoň v prohlížeči vyměnit za lokálně podstatně vyspělejší Google, pod systémovým tlačítkem lupy se ale i tak nadále skrývá služba Microsoftu. Postoj redmondského giganta vůči místnímu vyhledávání se ale zřejmě brzy změní.

Na kariérním serveru Microsoftu se totiž objevil nový inzerát na pozici development managera pro Bing. Úspěšný uchazeč bude mít podle popisu na starost mezinárodní expanzi vyhledávače a zvyšování jeho kvality na 75 nových trzích. Z takto vysokého čísla se dá snad s jistotou vyvozovat dobrá zpráva pro české i slovenské uživatele zařízení s mobilní i „dospělou“ verzí Windows. Na výsledky práce nového pracovníka si ale ještě nějaký čas počkáme.

Miroslav Havlíček

38 komentářů

 1. n3pi (neregistrovaný)

  No nevm, ale v telefonu používám jen bing vyhledáváč a dostanu vždy relevantní informace, takže na desktopu ani google moc nepoužívám

 2. „Jedním z často zmiňovaných nedostatků operačního systému Windows Phone bývá mizerná kvalita české mutace integrovaného vyhledávače Bing.“

  Co to je za blbost? Naopak na WP je Bing v češtině velmi dobrý.

  • Je fajn, že je velmi dobrý, ale opravdu není nejlepší, i když to co jsi napsal bude křičet každý s wp, ale na Google zkrátka nemá :-)

  • Peete: Si to skusil vobec? Ako citam zjavne nie.

  • peete: tak tak

  • mmme (neregistrovaný)

   Tak tak. Je rozdíl chtít aby byl Bing srovnatelný s vyhledáváním Google a mezi realitou. Bing je jednoduše stále slabší.

  • borix (neregistrovaný)

   Peete: Jsem momentálně spokojený uživatel WP, ale né fanatik. Bing nepoužívám a popravdě řečeno, naposled jsem ho zkoušel, když jsem testoval Cortanu. Google mi zatím vyhovuje víc.

   Netvoř si předsudky podle pár nejviditelnějších lidí, většina uživatelů WP je normální.

  • Bing je v ČR mizerný tečka.

  • Doporučil bych ho někdy zkusit. Tečka.

  • Sundat růžové brýle možná. Nevyhazuje ani z poloviny tak dobré výsledky jako Google a to je fakt.

  • A mohu ti to doložit i screenshoty.

   Při hledání výrazu Lumia 1520 např. (vše v telefonu nastaveno na ČR region) a první český odkaz najde až někde na spodu a to ještě na Heureka.

   Google mi vyhodí relevantní výsledky v češtině na první straně. Bing mi nabídne jen a jen zahraniční výsledky.

  • Ono hodně záleží na tom, co hledáte. Pokud jsou to obecné věci, tak rozdíl velký není. Pokud hledáte něco specifičtějšího (jedno zda se to týká ČR nebo ne), Bing je mnohem slabší než Google.

  • TOMASSX1: Ano zkoušel a občas ještě zkouším, neboj nemluvím jen tak z cesty :-) Vím, že Bing je na dobré úrovni, že se zlepšil a stále zlepšuje, ale v tomto má Google stále dominantní postavení a ten prevít to ví :D

  • MAXXZ, Bing tu podporu nemá, kdyby jí měl tak by fungoval jinak, takže bych nelhal, že neumí zobrazit relevantní výsledky v češtině. Umí, jen to má prozatím zablokované,

   pokud totiž za Vámi hledaný výraz Lumia 1520 zadáte položku „loc:CZ language:cs“ (bez uvozovek) získáte relevantní české výsledky srovnatelné, ba dokonce lepší než Vámi vyzdvihovaný Google…..

   Chce to nejdřív si něco přečíst a nehodnotit produkt, který u nás potřebnou podporu prozatím nemá :)

   Vyhledávám s Bingem asi od té doby co mám WP a nemůžu si na jeho výsledky stěžovat, ano vyskytují se problémy při hledání českých výrazů ale to je jen z výše uvedeného důvodu.

  • Dokonce bych pochválil provázání bingu s webovými službami, čehož si můžete všimnout i během vyhledání oné Lumie 1520, Bing na webech prodejců najde i základní údaje o telefonu a to Googlu bohužel schází. Za mě je Bing jedním z nejlepších vyhledávačů na trhu, což bohužel češi nepochopí, protože tu zatím nefunguje, až tu bude podpora, budeme se moct bavit o tom kdo má relevantní výsledky a kdo ne.

  • MAXXZ: stále čekám na ty screeny.

  • Nevím jak to dělá Bing v PC, ale Bing v mobilu následovně :

   [odkaz]

   Relevance CZ lokalizovaných odkazů ? Nikde. Nastavenou lokalizaci mám samozřejmě na češtinu včetně místního nastavení.

  • Ale to je přeci to samé, využívá to jeden vyhledávač, ani ve WP plná podpora Bingu pro CZ není, až bude, samozřejmě to bude vyhledávat jinak :)

  • N3Pi (neregistrovaný)

   No když koukám na ty screeny hledání přes google, tak první reklama, druhý reklama a třetí? Ten je rozšířením prvního reklamního výsledku. To je relevance výsledků?

   Tak a teď zkus kratku loc:cz jak ti radí matonka a koukej na relevanci výsledků :) První výsledek: oficiální web výrobce, druhý výsledek? Recenze, třetí výsledek? Recenze, Čtvrtý odkaz? Oficiální web výrobce.

  • Bože, první dva na Googlu jsou sponzorované. Tady máš co je hned pod nima.

   [odkaz]

   Nemma Google rád, ale jako vyhledávač je prostě v ČR lepší a Bing stojí za prd.

  • N3Pi (neregistrovaný)

   Promiň, nevím jak ty bože, ale já hledám informace a nepotřebuji vidět místo toho reklamu.

  • Podívej se na screenshoty přímo z Bingu, pak mi ani nevadí, že pro české výsledky první dva jsou na Googlu reklama.

  • N3Pi (neregistrovaný)

   Nauč se prosím tě číst, už matonka ti radí přidat loc:CZ z výše popsaných důvodů a pak se koukni na výsledky. Meleš to stejné jako kolovrátek i když ti lidi ukazují triky, které však jako zarputilec odmítáš.

 3. Pokiaľ nehľadám vysoko odborné informácie, tak Bing slúži úplne porovnateľne s Google. Pri tých špecifických hľadaniach je Google stále lepší, preto väčšinou hľadám cez Bing a až potom cez Google. Pri obrázkoch je to naopak – z mojej skúsenosti pri hladaní obrázkov nemá Bing konkurenciu. Ako príklad môžem uviesť hľadanie fotografií Vysokých Tatier, ktoré som nedávno potreboval. Google úplne pohorel, čo aj mňa samého prekvapilo, predsa len obrázky Tatier by mohol ponúkať lepšie a vo vyššom rozlíšení. Nepodarilo sa. Bing obstál omnoho lepšie.

 4. Jeden „development manager“ MS nespasí.

  • Ale on tam nebude jen tak sedět a plkat, jako ty na diskuzích ;)

  • To sice ne, ale jelikož to je manager, tak bude jen práci řídit, tzn. nic nevyvine, ale jen bude řídit lidi.

  • A myslíš, že to je jediný, kdo má toto na starosti?

  • njn, podle smíška by bylo asi lepší najmout 100 lidí, kteří nebudou mít nikoho, kdo je řídí, protože ten nevyvíjí žádnou práci, že?

  • Ne, tím jsem chtěl říct, že jeden manager nezmůže nic, pokud nenajmou i další lidi do vývoje. Z tohoto faktu tak hned nelze predikovat to, co je v článku – lepší vyhledávání v češtině. Věc druhá by byla, kdyby hledali lidi přímo do vývoje.

  • A kde se píše, že vývojáře už nemají? Třeba jen hledají šéfa. Nebo nejdřív najdou šéfa a ten si pak udělá vlastní nábor…

   Překvapuje mě, že s tím, jak vnitřnímu fungování jiných firem perfektně rozumíš, nemáš ještě nějaký obrovský podnik s miliadrovými obraty…

  • Tak pokud pánové dobře čtete, tak se v popisku pozice dozvíte o tom, že bude mít na starosti získávání kontaktů a vedení týmu atd.

   Když si to vezmete logicky, tak koho potřebují do vývoje? Nikoho. Bing existuje a jediné co zbývá je ho lokalizovat a propojit s místními službami a získat místní data. Žádný vývojář na to není potřeba.

 5. Jirka (neregistrovaný)

  Používám Bing pro hledání v zahraničních i českých webech už delší dobu, a můžu říci pro běžné dotazy vrací stejně dobré výsledky jako Google (i když na lokální výsledky je přeci jen Seznam.cz lepší). U specifických dotazů (většinou hledání řešení na nějaký specifický problém) je pak někdy lepší Google a někdy zase Bing. Nicméně už jsem si zvykl používat v pořadí první Bing, a až když nic nenajdu, tak zkouším Google na zahraniční weby, nebo seznam.cz na české weby.

 6. N3Pi (neregistrovaný)

  Strašně moc se mi tady líbí ty výkřiky že bing proti googlu neumí nic apod.

  Tito uživatelé jsou asi mláďata, která jsou „připojena k sítí“ takových 8 let maximálně. Jinak by si vzpoměli na začátky pana Googla v porovnání s Yahoo a nebo Altavistou. Pouze a jen rozšířeností a „učením“ se google stal jedničkou ve vyhledávání. Kdyby Altavista nekrachla, kdyby se yahoo rozšířil i na další trhy, google by dnes nebyl.

  • N3PI (NEREGISTROVANÝ): To je samé kdyby… Kdyby byly v pr*eli ryby, nemusely by být rybníky :D

 7. Na WP používám Bing neustále. Jak už bylo výše napsáno, někdy nejsou výsledky 100%, ale na to, co hledám na telefonu, to plně dostačuje. V mobilu jsem za ten rok použil přímo google maximálně pětkrát spíše ze začátku.. Na pc používám stále google, ale jestli časem pořeší tu lokalizaci pro ČR, tak pápá Google :-D

 8. Pouzivam na pocitaci androidu i ipadu jen a pouze google na pc jiz nekolik let.

  At je bing jaky chce ja jsem zvykly a spokojen s google a nemam duvod to menit.

 9. PEETE

  Znam to jeste jinak s kavou :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).