Domů » Bleskovky » Bezrámečkové Oppo R7 má mít premiéru 20. května: Možná přijde ve dvou verzích

Bezrámečkové Oppo R7 má mít premiéru 20. května: Možná přijde ve dvou verzích

V následujících týdnech by mělo dojít k představení nových telefonů od čínských značek Oppo, Vivo a ZTE, jejichž společným jmenovatelem mají být tenké postranní rámečky zahnutého displeje. Na internet se dostaly nové informace o modelu Oppo R7, včetně nových fotografií a videa zařízení.

  

Tento telefon má v praxi uvést patentovanou technologii, která využívá ohýbání světla k zobrazování informací na zahnutých částech skla nad displejem a vytváří tak iluzi, že displej je aktivní až po samotné okraje telefonu. Toto řešení je mnohem levnější než zahnutý displej, kterým se pyšní Samsung Galaxy S6 edge.

Očekává se, že Oppo R7 nabídne velmi kompaktní rozměry díky 4,7″ Full HD displeji a tenkému tělu, jehož tloušťka nemá přesáhnout 5 milimetrů. I přesto má chystaný telefon nabídnout parametry vlajkové lodě v čele s procesorem MediaTek MT6795 a 20,7Mpx fotoaparátem. Jako vždy bude otázkou výdrž na jedno nabití, neboť novinka má díky tenkému tělu nabídnout údajně pouze 2 000mAh baterii.

   

Oppo R7 má být podle čínských zdrojů představeno 20. května společně s telefonem R7 Plus, který bude pravděpodobně větším dvojčetem originálního modelu. Představení Oppo R7 bude zřejmě předcházet odhalení modelu ZTE Nubia Z9, který má rovněž nabídnout zahnutý 2,5D displej a minimální rámečky po stranách displeje. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. matěj (neregistrovaný)

    Tou baterkou to totalně zabili, pokud vysoce nataktují ten procák co tam je tak pochybuji že si to někdo vůbec koupí, dneska je důležité u mobilu aby aspon chvíli vydržel a když vydrží tak 2 hodiny tak to je k ničemu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).