Domů » Bleskovky » Bezpečnost a pohodlí zároveň: Nový Microsoft Authenticator ověří identitu i přes Apple Watch

Bezpečnost a pohodlí zároveň: Nový Microsoft Authenticator ověří identitu i přes Apple Watch

Dvoufázové ověření účtu by mělo být dnes samozřejmostí, zejména pak pokud se jedná o účet, na němž máte veškeré svoji emailovou komunikaci, kontakty, položky v kalendáři apod. Provozovatelé těchto komplexních služeb naštěstí nelení a snaží se učinit dvoufázovou autentizaci maximálně jednoduchou, aby již nebylo nutné zdlouhavě opisovat kódy z SMS či emailu. Microsoft (ale i další hráči) například nabízejí mobilní aplikaci, skrze kterou je možné učinit ověření doslova jedním dotekem.

MicrosoftAu1

Ta od Microsoftu se jmenuje Authenticator (Účet Microsoft) a připravuje se na velkou aktualizaci, která proběhne 15. srpna. Update proběhne na všech platformách (Android, iOS i Windows Mobile) a přinese spoustu novinek zahalených do novějšího kabátku.

  • Aplikace bude využívat interaktivních notifikací, tudíž ji k potvrzení přístupu nebude vůbec nutné otevřít.
  • Přibude podpora pro nositelnou elektroniku, schválení přístupu zvládnou jak Apple Watch, tak hodinky Samsung Gear
  • Pro bezpečné schválení budou podporovány i čtečky otisků prstů na iPhonech a telefonech s Androidem
  • Aplikace bude sloučena s Azure Authenticator pro firemní zákazníky, ti navíc budou moci využít autentizaci skrze podepsané certifikáty

Microsoft má s aplikací Authenticator velké plány, po 15. srpnu údajně bude docházet k jejím aktualizacím častěji než dosud.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. sssugi (neregistrovaný)

    O microsoft Band nic? :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).