Continuum bude na smartphonech fungovat i bezdrátově, přesto bude zapotřebí nový hardware

Viceprezident pro operační systémy Microsoftu Joe Belfiore ve čtvrtek zveřejnil na svém Twitteru několik zajímavých informací, týkajících se hybridního prostředí Continuum na mobilních telefonech.

 

Dosud jsme věděli, že tato funkce se bude omezovat pouze na nové Lumie, podle Belfioreho je důvodem nutnost vlastnit hardware, který zvládne zobrazovat obsah v jednu chvíli na dvou obrazovkách.

Patrně nejdůležitější informací ale je, že Continuum nebude vyžadovat žádné další zařízení k propojení telefonu s externím displejem, bohatě si vystačíte s bezdrátovou konektivitou – monitor přes Miracast a periferie skrze Bluetooth. Druhou variantou je pak propojení drátové s použitím dokovací stanice (kterou známe pod kódovým označením Munchkin).

Joe Belfiore také zveřejnil Tweet, v němž se chlubí smartphonem, který díky Continuu a univerzálním Windows aplikacím (Mail, Kalendář, Office) dokáže nahradit počítač, údajně se však jedná o inženýrský vzorek, na němž Microsoft testuje spolupráci hardwarových součástí s mobilními Windows 10.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku