TOPlist

Bez hesel? 1Password brzy nabídne integraci technologie Passkeys

1password 9to5mac
  • Technologie přihlašování Passkeys už nebude k dispozici pouze v rámci Apple Klíčenky
  • Přidá se k ní také populární správce hesel 1Password
  • K implementaci dojde už letos v létě

S příchodem iOS 16 a macOS Ventura přidal Apple do svých systémů také technologii Passkeys, která má za pomoci biometrického ověřování a pokročilých veřejných klíčů postupně nahradit klasická hesla. Až doposud toto řešení firma z Cupertina využívala pouze u své Klíčenky, nicméně nyní k ní přibude známý správce hesel třetí stany jménem 1Password.

Pro tvůrce 1Password je technologie Passkeys velice lákavá a s myšlenkou implementace proto nechtějí zbytečně otálet. „Passkeys není cesta kupředu jen v případě nahrazení některých hesel, ale v možnosti nahradit všechna hesla včetně toho hlavního, se kterým odemykáte správce hesel,“ stojí v blogovém příspěvku společnosti.passkeys ios 16 1Nepřehlédněte

Způsobí Passkeys revoluci v zabezpečení? Apple jimi chce nahradit klasická hesla

Uživatelům by implementace relativně nové technologie mohla umožnit například založení účtu bez nutnosti zadávání hlavního hesla a tajného kódu, snazší přihlašování na nových zařízeních, použití chytrého telefonu k odemčení správce hesel, snazší používání pro firemní zákazníky, rodinu a přátele či využití stávajících biometrických metod ověření. Implementace Passkeys do aplikace 1Password by měla proběhnout už v létě letošního roku. Za standardem Passkeys stojí FIDO Alliance a používat jej lze nejen na jablečných počítačích a iPhonech či iPadech, ale také na Windows či ve webovém rozhraní.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku