Domů » Bleskovky » Beta Androidu P nabízí tmavé téma. Objeví se i ve finální verzi?

Beta Androidu P nabízí tmavé téma. Objeví se i ve finální verzi?

Po hlubším zkoumání nové beta verze Androidu P se došlo k celkem velmi zajímavému objevu – konečně totiž obsahuje skutečné tmavé téma. Informoval o tom server Techradar.

Techradar nadále zmiňuje, že pro přechod do tohoto módu postačila pouze změna tapety za tmavší fotografii. Změna pak proběhla napříč celým systémem (složky, seznam aplikací, notifikační lišta apod.).

Ne vše je však prozatím dotaženo k dokonalosti a Googlu zbývá ještě mnoho práce, než bude funkce fungovat zcela korektně. Mnoho uživatelů by však tuto novinku jistě uvítalo, a to především díky znatelné úspoře baterie.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

11 komentářů

 1. tvl, autor tohto vykvetu realne pise pre techportal?
  – nie je to nocny rezim, je to dark theme [nocny rezim sa nachadza v android p tiez, ale plni uplne inu funkcionalitu]
  – znatelna uspora baterie, ale len pre uzivatelov, ktori maju amoled displej
  – zlozky / notifikacna lista v dark theme tej uspore nepomahaju, kedze to nie je #000000, ale je to tmvaoseda farba

 2. Co to je skutecny nocni rezim?

  Ze autorovy neni hamba. Clovek klikne ze se mu na titulku neco nezda, a ona takovahle dezinformacni naloz niceho :D (nocni rezim filtruje modrou harvu a od orea je ve standardni vybave sefe) tohle je tmave tema, a od orea taky standardne funguje (minimalne na pixelech)… No musel jsem neco napsat.
  :D #skutecnynocnirezim #objev :D

  • Noční režim je vyhrazen jen Pixelům, mi tady říkali.

  • Neřekl bych že pixel má něco jako tmavé téma. Nebo jsem aspon nikde nenašel že by šlo nastavit pozadí na černou a písmo na bílou napříč systémem (třeba v nastavení bude vždycky bílé pozadí).

  • Marty (neregistrovaný): Však se také bavíme o ničím režimu, ne tmavém tématu ????

  • Přesně, tohle není noční režim. Navíc noční režim mám už i na své Xperii XZ Premium. Funguje bezvadně, ve tmě je to znát a nebolí tolik oči.

 3. Noční režim mám i na Xiomi i s Androidem 7 a má za úkol potlačit modrou barvu nebolí tolik oči a pokud chci jinší noční režim stačí si stáhnout jas a zakázat aplikace na pozadí . P.S. (hmmmm takže úspora baterie ? Chytré ????????????????????).

  • Xiaomi neřeš, tam je MIUI a ti jedou vlastní lajnu. Např rozumnou správu RAM měli mnohem dřív než Google/AOSP. Samsung zase uměl o rok dříve BT 4.0 jako reakci na Apple, atd.

  • Reknu ti tajemstvi, uni, normalni clovek nejvice resi telefon ktery ma, a nezajima ho, jestli nocni rezim maji jine telefony. Proto Tuta resi Xiaomi, a proto ty by ses mel soustredit na TCL, a ne resit Apple nebo Samsung, ktery nikdy mit nebudes.

 4. Tak ta poslední věta je vlastně pravda, pokud vezmeme v potaz, že noční režim je v podstatě idle stav telefonu, protože my spíme, tak se skutečně šetří aku????

 5. headlessdroid

  Autor by si měl doplnit základní znalosti o mobilních telefonech, doporučuji dát si týden volna a přečíst si například toto [odkaz]

  Zřejmě bude vzhledem ke kvalitě článku angličtina problém, ale můžete požádat vzdělanějšího kolegu, českou definici jsem nenašel.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).