Benchmark odhalil parametry Motoroly X Phone: Zázraky nečekejte

Snad žádnému fanouškovi operačního systému Android neunikly zprávy o chystaném smartphonu Motorola X Phone, který se má stát výkladní skříní Googlu. Kromě několika nedávno uniklých snímků zachycující jeho údajnou podobu se na povrch dostaly informace, které částečně odhalují hardwarovou výbavu. Za tímto únikem stojí výsledky z benchmarku GFXBench, kde je přístroj označen jako Motorola Ghost (XT1058). Pokud se výsledky skutečně týkají Motoroly X Phone, tak pro mnohé bude možná zklamáním relativně průměrná výbava. Dominantou zařízení se zřejmě stane 4,7“ displej s rozlišením 720 x 1280 obrazových bodů a procesor Snapdragon S4 Pro od Qualcommu s maximálním taktem 1,7 GHz.

 Ilustrační obrázek

Benchmark dále potvrdil přítomnost paměti RAM s kapacitou rovné 2 GB a operační systém Android ve verzi 4.2.2. Je však velmi pravděpodobné, že v době uvedení se dočkáme novější verze systému, která má podle zákulisních informací vynikat lepší správou napájení. Interní úložiště pak bude schopné pojmout maximálně 32 GB dat bez možnosti dalšího rozšíření. Na závěr je však nutné podotknout, že se zatím stále jedná o nepotvrzené informace. Do celé situace okolo záhadného smartphonu by mohla vnést více světla konference Google I/O, která startuje již tuto středu.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku