Domů » Bleskovky » Baterie z Tesly po nehodě ve 160 km/h rozbily okno a způsobily požár, řidič utekl po svých

Baterie z Tesly po nehodě ve 160 km/h rozbily okno a způsobily požár, řidič utekl po svých

Nezvyklou situaci zažili obyvatelé městečka Corvallis v americkém Oregonu. Řidič jedoucí elektromobilem Tesla Model 3 ve 160 kilometrové rychlosti nezvládl řízení a zanechal za sebou téměř 100 metrů zkázy. Při nehodě zlomil sloup elektrického vedení, dva stromy a zničil telefonní rozvaděč.

tesla model 3 crash

Kromě toho však další součástky vozu pokračovaly setrvačností v pohybu. Jedno z kol prorazilo zeď v druhém patře obytného domu, načež zničilo koupelnu a zničené vodovodní trubky pak druhou koupelnu vyplavily. Vážnější problém však tvořily baterie, které síla nárazu vystřelila z pouzdra uložiště umístěného v podvozku vozu.

Jeden z článků skončil svůj let na klíně jednoho z obyvatel, druhý pak rozbil okno a dopadl na postel, kde zapálil deku. Policisté následně baterie sbírali 3 hodiny, přičemž však není jasné, zda se jim podařilo nalézt všechny. Obyvatelé byli varováni, že baterie může způsobit popáleniny i po 24 hodinách od nehody.

Model 3 skončil v dezolátním stavu, strana spolujezdce byla od konstrukce vozu urvána. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo, řidič se po nehodě snažil utéci, byl však policisty chycen o 3 bloky dále.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

8 komentářů

 1. marastudna50

  Docela hustý!!!

 2. Typicky ridic Tesly

 3. Jojo, strašnej šunt za ty peníze. A je vidět, že „průměrný řidič tesly“ čeká, až bude auto jezdit samo, protože sám jezdit nemumím.

  • Rozsekat auto ve stošedesátce a odejít po vlastních – to nevypadá na úplný šunt…

   • Rekl bych, se tady uz je to o stesti nez primo o aute. Podle fotek vsechny prekazky narazily presne do mist kolem sedadel posadky. Stesti jako prase.

  • Auto, které nemusím řídit, je můj sen :) Taková zbytečná ztráta času, který by se dal využít při jízdě…

   • Tak mě řízení baví a doufám, že se nedožiju dne, kdy bude např. „zakázané“. Ale vůbec bych se nedivil. Lidi dneska pro trošku komfortu odevzdávají svobody dobrovolně jak diví. ;)

 4. EV se nám ještě postarají o velký kus zábavy. Diky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).