Cena:

Ballmer naznačil, kolik budou stát tablety Microsoft Surface

Poté, co softwarový gigant v červnu představil své vlastní přírůstky do světa tabletů v podobě modelů Microsoft Surface, rozpoutaly se v internetových fórech žhavé diskuze týkající se jejich předpokládané ceny. I my jsme vám jednu takovou spekulaci přinesli v naší srpnové bleskovce.

 

Steve Ballmer teď ale v rozhovoru pro deník Seattle Times naznačil, v jakých cenových rovinách by se měla nová zařízení pohybovat. Nezapomněl však zdůraznit, že se nejedná o oficiální oznámení, ale čistě jen o orientační nástřel. Cena tabletů Surface by se podle jeho slov měla pohybovat od 300 dolarů (cca 6750 Kč s DPH) do 700 až 800 dolarů (cca 15 700 Kč, respektive 18 000 Kč s DPH).

Logicky si odvozujeme, že spodní hranice se týká modelu s operačním systémem Windows RT a chipsetem s architekturou ARM od Nvidie, který by tak přímo konkuroval tabletu Nexus 7 od Googlu. Horní cenová hranice pak odpovídá modelu s plnohodnotnou platformou Windows 8 Pro a čipovou sadou od Intelu s architekturou Ivy Bridge (x86). V tomto případě by se skutečně potvrdilo červnové prohlášení redmondských, podle kterého se má cena Surface Pro pohybovat na úrovni nejlevnějších ultrabooků.

Zdroj: Seattle Times

Autor článku
Miroslav Havlíček