Domů » Bleskovky » Asus zřejmě na CESu představí tablet s Androidem a Windows 8.1 v dual bootu

Asus zřejmě na CESu představí tablet s Androidem a Windows 8.1 v dual bootu

Tchaj-wanská společnost Asus napověděla ve svém videu, že bychom se mohli na lednovém veletrhu spotřební elektroniky CES 2014 dočkat představení tabletu, ve kterém si budete moci vybrat operační systém. Na výběr by mohl být Microsoft Windows 8.1 nebo Google Android.

V krátkém videu je vidět Sochu Svobody, která v ruce drží modrou desku, která náhle zezelená a po té střídá obě barvy. Video se jmenuje „Green or Blue? One or Two?„. Tuto desku poté socha roztrhne na dvě. Dá se předpokládat, že modrá barva má představovat Windows zatímco zelená Android, což by naznačovalo možnost výběru operačního systému na jednom tabletu. Socha Svobody může představovat právě onu svobodu ve výběru.

 

Asus již nějaká zařízení umožňující provozovat oba systémy má, například ASUS Transformer Book Trio a Transformer All-in-one. Ani v jednom případě se však nejedná o samostatný tablet. Přístroj bude patrně běžet na architektuře x86, neboť se tchaj-wanský výrobce netají tím, že Windows RT pro ARM považuje za slepou větev v operačních systémech. Představení by se mělo odehrát na tiskové konferenci společnosti den před oficiálním zahájeném veletrhu. Jakým směrem byste se vydali vy – modrá nebo zelená?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments