Domů » Bleskovky » Asus ZenFone Go: Smartphone pro nenáročné. Odpustíte mu absenci LTE?

Asus ZenFone Go: Smartphone pro nenáročné. Odpustíte mu absenci LTE?

Značka Asus uvedla na český trh levný smartphone ZenFone Go (ZB452KG) se 4,5″ displejem, čtyřjádrovým procesorem, 5Mpx fotoaparátem a nízkou cenou. Té však odpovídají i celkově slabší parametry a je škoda, že alespoň u displeje jsme se nedočkali o něco vyššího rozlišení, jelikož FWVGA (480 x 840 px) na dnešní dobu opravdu není mnoho.

ZenFoneGo

Šetřilo se i na procesoru – u tohoto modelu najdeme Snapdragon 200 s taktem 1,2 GHz, které doplňuje 1 GB RAM a 8GB interní úložiště. Nezapomnělo se ani na slot na microSD karty s maximální kapacitou 64 GB. V případě operačního systému padla volba na Android 5.1 Lollipop doplněný o prostředí od Asus.

Telefon se sice pyšní dvěma sloty na microSIM kartu, přesto u něj nenajdeme podporu sítí čtvrté generace, což považujeme za jednu z největších slabin. Výbavu uzavírá 5Mpx fotoaparát s autofocusem, přední 0,3Mpx kamerka, GPS, Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Kapacita baterie je 2070 mAh. Rozměry novinky jsou 136,5 x 66,7 x 11,2 mm, hmotnost je příjemných 122 gramů.

Na českém trhu se ZenFone Go prodává v černé barvě za doporučenou cenu 2 690 Kč včetně DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Lumia 550 a Lumia 635 jako alternativa. No a to rozlišení má svůj půvab, možná to spotřebuje méně dat, LTE je velké mínus, škoda, ale nevadí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).