Domů » Bleskovky » Asus ZenFone 3 Zoom přichází s duálním fotoaparátem a masivní baterií

Asus ZenFone 3 Zoom přichází s duálním fotoaparátem a masivní baterií

Společnost Asus na veletrhu CES představila pokračovatele smartphonu ZenFone Zoom, který se pyšnil netradičně řešenou optickou stabilizací zabudovanou v těle zařízení. Nový ZenFone 3 Zoom veškerou předchozí filozofii hází za hlavu a přichází s dnes tradičnějším řešením založeným na duálním fotoaparátu.

zenfone-3-zoom-colors-1
Zadní strana nápadně připomíná iPhone 7 Plus

ZenFone 3 Zoom je poměrně velký a těžký telefon. První aspekt má na svědomí 5,5″ Full HD displej, druhý pak kovové tělo a akumulátor o kapacitě 5 000 mAh. I přes jeho přítomnost má novinka v pase o tři milimetry méně než jeho předchůdce – tloušťka je 7,83 mm, hmotnost 170 gramů. Na čelní stranu se kromě displeje vešla i senzorová tlačítka, v horní části zad zase najdeme čtečku otisků prstů.

zenfone-3-zoom-cropped

Zajímavějším prvkem je ale bezesporu duální fotoaprát v levém horním rohu. Tvoří jej dva 12Mpx senzory Sony IMX362 s 1,4mikronovými pixely. Díky jiným ohniskovým vzdálenostem obou čoček (25 a 56 mm) je fotoaparát schopný 2,3násobného zoomu, ovšem snímky pořizované se zoomem 1 – 2,3 jsou počítány softwarově.

Asus se dále chlubí světelností f/1.7, fázovým a laserovým ostřením, optickou stabilizací a plně manuálním módem, při němž lze fotit do formátu RAW. Nechybí ani záznam 4K videa, díky velkokapacitní baterii lze zaznamenat až 6,4 hodin videa na jedno nabití. V pohotovostním režimu v sítích LTE má telefon vydržet na příjmu až 40 dní.

Výkon telefonu dodává čipset střední třídy, Snapdragon 625, operační paměť může dosahovat kapacity až 4 GB, vnitřní úložiště 128 GB. Operačním systémem je Android 6.0, výrobce však přislíbil update na Nougat, který zpřístupní některé fotografické funkce. ZenFone 3 Zoom bude dostupný ve stříbrné, černé a růžové barvě v únoru letošního roku; cenu oznámí Asus později.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Pouzivat MASIVNI ve spojeni s baterii je trochu divne.

    Masivni stul nebo nabytek je OK, ale beterie asi ne.

  2. je to v naprostem poradku :-)

  3. Budu možná za povrchního hňupa, ale mě odrazují ty zastaralé ikony dotykových tlačítek. Je to jako z dob android 4…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).