Domů » Bleskovky » Asus ZenFlash a LolliFlash: Když klasická přisvětlovací LED dioda nestačí

Asus ZenFlash a LolliFlash: Když klasická přisvětlovací LED dioda nestačí

Na lednovém veletrhu CES nás tchajwanská společnost Asus mile překvapila svými smartphony ZenFone 2 a ZenFone Zoom. Prvnímu modelu již ve své domovině na tiskové konferenci přiřadila ceny a přihodila zajímavé příslušenství v podobě přídavných blesků. Začněme nejdříve tchajwanskými cenami telefonu ZenFone 2, které mohou naznačit jeho cenu na globálním trhu.

  

  • Nejvyšší model s 5,5″ Full HD displejem, 2,3GHz čtyřjádrovým procesorem Intel Atom, 4 GB RAM a 32GB vnitřním úložištěm přijde na 8 990 NTD (7 300 Kč bez DPH)
  • Za 6 999 NTD (5 700 Kč bez DPH) lze koupit verzi s Atomem o taktu 1,8 GHz a 2 GB RAM.
  • Pokud vám stačí pouze HD displej a 16 GB vnitřní paměti, zaplatíte 5 990 NDT (4 900 Kč bez DPH).
  • A konečně nejlevnější ZenFone 2 disponuje pětipalcovým HD displejem a 1,6GHz procesorem Intel Atom se 2 GB RAM. Stojí 4 990 NDT (4 100 Kč bez DPH).

A nyní již k externím bleskům. První se jmenuje ZenFlash, jedná se o modul s xenonovou výbojkou, který se připíná na záda smartphonu, k párování dochází pomocí pomocí microUSB konektoru. Tento modul má poskytnou až 400× více světla než klasická LED dioda.


 

Druhý blesk se jmenuje LolliFlash, neboť svým tvarem a postrobarevnými filtry připomíná lízátko. Podobně jako blesk Lenovo Vibe Xtension Selfie Flash se toto lízátko zasouvá do 3,5mm sluchátkového portu, namísto xenonového blesku však osvětlení zajišťuje dvojice LED diod s různými barevnými tóny. Výraz osvětlení je zde na místě, neboť LolliFlash je spíše lampička, obsahuje vlastní baterii a s telefonem se nijak nepáruje, do sluchátkového jacku se v podstatě jen odkládá.

   

Ceny, dostupnost ani kompatibilitu přídavných blesků Asus neoznámil, stejně tak prozatím nevíme, kdy ZenFone 2 vyrazí za hranice Tchajwanu. Doufáme, že si do našich končin (jestli vůbec dorazí) přiveze příznivé ceny pro všechny varianty.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

Hrůza….proč ten xenon rovnou do toho mobilu raději neintegrují????