Domů » Bleskovky » ASUS ZenBook Duo přináší dva displeje v menším a výrazně lehčím těle

ASUS ZenBook Duo přináší dva displeje v menším a výrazně lehčím těle

Veletrhu CES se účastní i tchajwanský ASUS, který do Las Vegas přivezl několik zajímavých počítačů. Jedním z nich je i ZenBook Duo, který navazuje na originální ZenBook Pro Duo se dvěma displeji. I tento počítač se pyšní dvěma zobrazovači, avšak ve výrazně menším a lehčím těle.

zenbook duo

ASUS ZenBook Duo: 14 + 12,6“ pro práci

Hlavní displej ZenBooku Duo má v úhlopříčce 14“, díky čemuž se podařilo počítač radikálně zmenšit snížit jeho hmotnost na 1,5 kilogramu. Sekundární displej o úhlopříčce 12,6“ u ASUSu nesupluje „fkové“ klávesy jako u MacBooků Pro, ale dokáže rozšířit plochu o další prostor pro spuštěné aplikace.

zenbook duo 4

Jelikož displej zabírá téměř polovinu základny, druhá patří logicky samotné klávesnici; touchpad už se pod ní nevešel, a tak jej výrobce umístil napravo od kláves. Na těle notebooku dále najdeme infračervenou kameru s podporou funkce Windows Hello či stereoreproduktory s certifikací Harman Kardon.

Uvnitř notebooku tepe procesor Intel Core i5 nebo i7 10. generace, který může být spárován až s 16 GB RAM. O grafické operace se stará karta GeForce MX250 s vlastní pamětí 2 GB, pro ukládání dat slouží 1TB SSD úložiště, nechybí ani čtečka microSD karet. Portová výbava je zastoupena dvěma USB-A, jedním USB-C, HDMI, audiojackem a nabíjecím konektorem. Tím se dobíjí 70Whr baterie, která má udržet počítač při životě až 22,4 hodin s vypnutou sekundární obrazovkou, popř. 15,7 hodin se zapnutou.

ZenBook Duo půjde do prodeje v modré barvě, datum ani cena prozatím odhaleny nebyly.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Více by se mi líbila ta verze s 15 displayem 4K OLED a kdyby k tomu přidali pořádnou GPU.
    Místo té RTX2060 alespoň RTX 2080 Max-Q.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).