Domů » Bleskovky » ASUS VivoTab 8: Levný tablet s Windows, který z řady vybočuje barvami

ASUS VivoTab 8: Levný tablet s Windows, který z řady vybočuje barvami

Po veletrhu IFA bude trh zaplaven levnými tablety s Windows, uvolnění podmínek Microsoftu pro použití systému Windows zdarma využili snad všichni důležití hráči a představili takřka stejně vybavené tablety s procesorem Intel Atom Bay Trail zabalené do mírně odlišných kabátků. Tomuto trendu neuniknul ani Asus a po veletrhu IFA představil i svého zástupce v této kategorii.

  

Prakticky se jedná o stejný model, jako je v lednu představený tablet ASUS VivoTab 8 Note, ve prospěch tohoto kusu má však hovořit cena a také zajímavé barevné varianty. IPS Displej o rozlišení 1280 ×  800 pixelů je osmipalcový, uvnitř se ukrývá staré známé čtyřjádro Intel Atom Z3745, volitelně 1 nebo 2 GB operační paměti a rozšiřitelné vnitřní úložiště o kapacitě 32 GB. Konektivita zahrnuje Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0, GPS s GLONASS microUSB a 3,5mm jack, na zadní i přední straně tabletu se nachází čočka 2 Mpx fotoaparátu.

    

Oproti tabletu VivoTab 8 Note došlo k poměrně výrazné dietě – tablet váží 330 gramů (o 50 gramů méně než u původního modelu), jeho tloušťka je 8,8 mm (oproti 10,95 mm). V útrobách se ukrývá 15,2Wh baterie, která má udržet toto zařízení při životě až 8 hodin. Oproti lednovému předchůdci VivoTab8 přišel o integrovaný stylus a plnohodnotný kancelářský balík Office pro studenty a domácnosti, ten alespoň částečně nahradí roční předplatné Office 365 pro jednotlivce. Proč tedy zakoupit zrovna tento model?

  
Tablet podporuje bezdrátové zrcadlení obrazu skrze Miracast

Hlavním argumentem je především cena, která se bude pohybovat na úrovni 200 dolarů, což je v přepočtu něco málo přes 5 tisíc korun i s DPH. Také potěší redukce hmotnosti a tloušťky, zájemci si navíc budou moci vybrat z několika barevných krytů, které původní model také nenabízel. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. zajímavé je i to, že se vůbec nabízí verze s 2GB.

  2. No jestli bude mit stejne problemy s dotykovou vrstvou jako VivoTab RT, tak to potes koste.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).