Domů » Bleskovky » Asus v druhém čtvrtletí prodal 2,7 milionu tabletů

Asus v druhém čtvrtletí prodal 2,7 milionu tabletů

Asus v prvním čtvrtletí prodal tři miliony tabletů a na letošní rok si stanovil cíl 12 milionů. Zatím je na dobré cestě, jelikož za druhý kvartál prodal dalších 2,7 milionu. Údaje přinesl server DigiTimes, který je známý kontakty v dodavatelském řetězci. Asus očekává narůst prodejů ve druhé polovině roku, díky druhé generaci tabletu Nexus 7. Který oproti předchozí generaci přináší řadu zlepšení a první recenze zní velmi pozitivně.

 

V současnosti je Asus pod talkem konkurence jakou jsou společnosti Acer, Lenovo, Samsung a Hewlett-Packard. To vedlo ke zpomalení v druhém čtvrtletí. DigiTimes dále informuje, že Asus očekával prodej druhé generace Nexus 7 již od května, ale Google ji pousnul s motivací vyprodat zásoby předchozího modelu. Z plánovaných 12 milionů prodaných tabletů má sedm milionů tvořit Nexus 7 v obou generacích, zbytek budou ostatní modely, včetně zařízení s Windows 8/RT.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).