Asus před několika okamžiky uvolnil do Google Play svůj launcher ZenUI, který známe například z telefonů řady ZenFone. Launcher můžete stahovat zcela zdarma a pro jeho instalaci vám postačí Android 4.3 nebo vyšší. Nabízí vám velkou spoustu možných úprav, jakými jsou například změny ikon, efektů, písem a jiných položek. V uživatelském prostředí rovněž můžete také aplikovat různá témata a pochvalu si Asus zaslouží za svižnost celého prostředí; testovali jsme jej i na pomalejších smartphonech a reakce byly bleskové.
Jak zmiňuje server PhoneArena, jednou z jeho nevýhod je však nucené používání bezpečnostní aplikace CM AppLock, která dosud nezjištěným způsobem „chrání“ aplikace. I přes tento fakt má zatím prostředí na Google Play velmi vysoké hodnocení a pokud hledáte alternativu k vašemu stávajícímu launcheru, určitě ZenUI zkuste dát šanci.
Ten launcher je dostupný asi rok. Sám ho používám cca 2 měsíce a nemám ASUS telefon. Takže dobrá ráno pane redaktore. :) Jinak launcer má rychlost, neseká se, baterii nežere, v tom máte pravdu.
Taky uz ho pouzivam asi mesic a za me obri plus Asusu – po prechodu z BB10 jsem na Androidu hodne brecel, uz jsem mel rozepsany i vlastni launcher, ale Zen me zachranil :). Hlavne po update uz ma moznost nastaveni jednoho levelu aplikaci, ty dva me neskutecne stvaly u starsi verze (na ASUS tabletu).
☺ taktez..na samsungu j5 pouzivam dva mesice.
Hele, umí J5 SideSync?
Hele Samsung na telefony rady J a levnejsi s podporou vcelku kadi z věže kostela, tak bych necekal ze tama bude side fungovat.
Na P8 lite píše: zařízení není kompatibilní s touto verzí. Takže Android 4.3 není jediná podmínka!
Tak Huawei P6 se taky nechytá.
Funguje na všech zařízeních, jen si musíte stáhnout apk jinak.