Domů » Bleskovky » Asus uvolnil své uživatelské prostředí ZenUI pro všechny. Na Google Play má vysoké hodnocení

Asus uvolnil své uživatelské prostředí ZenUI pro všechny. Na Google Play má vysoké hodnocení

Asus před několika okamžiky uvolnil do Google Play svůj launcher ZenUI, který známe například z telefonů řady ZenFone. Launcher můžete stahovat zcela zdarma a pro jeho instalaci vám postačí Android 4.3 nebo vyšší. Nabízí vám velkou spoustu možných úprav, jakými jsou například změny ikon, efektů, písem a jiných položek. V uživatelském prostředí rovněž můžete také aplikovat různá témata a pochvalu si Asus zaslouží za svižnost celého prostředí; testovali jsme jej i na pomalejších smartphonech a reakce byly bleskové.

Asus zenUI launcher

Jak zmiňuje server PhoneArena, jednou z jeho nevýhod je však nucené používání bezpečnostní aplikace CM AppLock, která dosud nezjištěným způsobem „chrání“ aplikace. I přes tento fakt má zatím prostředí na Google Play velmi vysoké hodnocení a pokud hledáte alternativu k vašemu stávajícímu launcheru, určitě ZenUI zkuste dát šanci.

ZenUI Launcher
Cena: zdarma
ZenUI Launcher: Official Introduction

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

8 komentářů

 1. Mr.Bean (neregistrovaný)

  Ten launcher je dostupný asi rok. Sám ho používám cca 2 měsíce a nemám ASUS telefon. Takže dobrá ráno pane redaktore. :) Jinak launcer má rychlost, neseká se, baterii nežere, v tom máte pravdu.

  • Rezza (neregistrovaný)

   Taky uz ho pouzivam asi mesic a za me obri plus Asusu – po prechodu z BB10 jsem na Androidu hodne brecel, uz jsem mel rozepsany i vlastni launcher, ale Zen me zachranil :). Hlavne po update uz ma moznost nastaveni jednoho levelu aplikaci, ty dva me neskutecne stvaly u starsi verze (na ASUS tabletu).

 2. Branko golman (neregistrovaný)

  ☺ taktez..na samsungu j5 pouzivam dva mesice.

  • Hele, umí J5 SideSync?

  • Bongo (neregistrovaný)

   Hele Samsung na telefony rady J a levnejsi s podporou vcelku kadi z věže kostela, tak bych necekal ze tama bude side fungovat.

 3. martina (neregistrovaný)

  Na P8 lite píše: zařízení není kompatibilní s touto verzí. Takže Android 4.3 není jediná podmínka!

 4. Miloš (neregistrovaný)

  Tak Huawei P6 se taky nechytá.

 5. Xoo (neregistrovaný)

  Funguje na všech zařízeních, jen si musíte stáhnout apk jinak.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).