Domů » Bleskovky » ASUS Transformer Book V je tablet i notebook s Androidem nebo Windows a slotem pro smartphone v jednom

ASUS Transformer Book V je tablet i notebook s Androidem nebo Windows a slotem pro smartphone v jednom

Na Transformery byla dnešní keynote ASUS bohatá, jeden nabízí ultimátní výbavu a systém Windows, další dva menší velikost a systém Android a ten poslední? Android i Windows, odnímatelnou klávesnici a do toho slot na telefon ZenFone 5. Celkem lze toto zařízení provozovat, jak už název napovídá, v pěti režimech – jako notebook s Androidem, notebook s Windows, tablet s Androidem, tablet s Windows a telefon s Androidem.

  

Samotný smartphone má úhlopříčku displeje 5 palců s HD rozlišením, je osazen procesorem Intel Atom, běží na něm systém Android 4.4 s nádstavbou ZenUI. Operační paměť má velikost 2 GB, vnitřní úložiště nabídne 64 GB. Hlavní fotoaparát má rozlišení 8 Mpx, přední kamerka 2 Mpx. Telefon podporuje nejrychlejší sítě LTE, jeho tloušťka je 11 mm a hmotnost 140 gramů.

   

A nyní přejdeme k samotnému Transformeru, ten nabídne 12,5palcový IPS displej s HD rozlišením, procesor Intel Core, 4 GB RAM, flash paměť o kapacitě 128 GB a 28WH baterii. Operačním systémem je Windows ve verzi 8.1, po připojení smartphonu dojde k virtualizaci systému Android, nicméně lze s ním pracovat i v samotném systému Windows. Hmotnost tabletu bez mobilního telefonu činí 0,8 kg.

  

Cenu a dostupnost tohoto hybridu pět v jednom ASUS neprozradil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.