Domů » Bleskovky » ASUS Transformer AiO: Android 4.0 a Windows 8 v dualbootu

ASUS Transformer AiO: Android 4.0 a Windows 8 v dualbootu

ASUS před několika hodinami na veletrhu Computex představil obří hybridní tablet Transformer AiO, který v dualbootu nabízí jak Android 4.0, tak i Windows 8. Poměrně rychle se mezi oběma systémy můžete přepínat pomocí tlačítka na levém boku. Zatím se mi nepodařilo zjistit, jak je řešena případná synchronizace dat. Pevně doufám, že Asus na přístup k datům z obou systému myslel, záchranou by mohl být alespoň cloud. Ostatně ASUS na Computexu prezentuje řešení Open Cloud Computing, které vypadá velice zajímavě.

  

Tento „tablet“ od ASUSu má extrémně velkou úhlopříčku 18″ a Asus jej raději propaguje jako klasické PC, které můžete používat v docku. Po vyjmutí se automaticky přepnete z Windows 8 do Androidu a díky tomu získáváte pravděpodobně vůbec největší „Android-tablet“ na světě. Otázkou je, jak praktické bude pochodovat doma po místnosti s takto velkým zařízením. Přece jenom si nedovedu moc představit, že si na něm na gauči pohodlně čtu e-maily, dokumety nebo Twitter :-).

Informace o ceně a dostupnosti zatím zveřejněny nebyly a nemyslím si, že by se Transformer AiO hned tak objevil na trhu. ASUS má zatím hotový pouze prototyp, který bude dále upravovat a čeká ho ještě spousta práce. A co si téhle novince myslíte vy? Dokázali byste ji využít nebo dáte raději přednost klasickému tabletu (ať už s Androidem 4 či Windows 8), který se bude pohodlněji přenášet.

  

Zdroj

 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments