TOPlist

Asus Transformer 2 nabídne kovové šasi a Tegru 3

Společnost Asus hodlá v nejbližších dnech představit nástupce úspěšného tabletu Transformer. Zařízení ponese název Asus Eee Pad Transformer 2 a bezpochyby se máme na co těšit. Generální ředitel společnosti Jerry Shen naznačil přítomnost nejnovější verze operačního systému Android ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich. Tablet se bude prodávat společně s dokem, který bude sloužit jako klávesnice. Dodávaný dok bude obsahovat USB konektor, čtečku paměťových karet a integrovaný akumulátor, který se postará o prodlouženou výdrž tabletu.

-

Podle dostupných informací se též můžeme těšit na přítomnost čtyřjádrového čipsetu Tegra 3. Ten se stane zárukou dostatečného výkonu jak pro běžnou práci, tak pro hraní náročných her. Asus již upustil od plastové konstrukce a pro výrobu celého šasi zvolil leštěný hliník. Svým desingem se podobá netbookům Asus řady UX-ultrabooks. Tablet bude disponovat úhlopříčkou displeje 10,1“. Ve výbavě nebude chybět fotoaparát doplněný o přisvětlovací LED diodu, mini HDMI konektor, Wi-Fi a Bluetooth. Cena zařízení bude činit 499 USD, v našich končinách však musíme počítat s částkou vyšší. 

-

Zdroj: Slashgear

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku