Asus přemýšlí o Windows Phone, dočkáme se hybridu ve stylu Padfone?

Ačkoliv většina současných smartphonů běží na operačním systému Android, tak výrobci z pochopitelných důvodů nespoléhají pouze na jednu kartu, ale sledují dění i na ostatních platformách. Tuto skutečnost nedávno potvrdil i viceprezident Asusu (Benson Lin) v rozhovoru pro deník The Wall Street Journal. B. Lin se v něm nechal slyšet, že společnost má opravdový zájem výrábět smartphony s Windows Phone 8. Bohužel však neprozradil žádný konkrétní termín a proto zde existuje reálná možnost, že se tak v letošním roce vůbec nestane. V rozhovoru též padla zmínka o Padfonu, jehož druhá generace běží na operačním systému Android.

Podle Asusu by se koncept využívající výhod smartphonu a tabletu v jednom zařízení skvěle hodil i pro platformu Windows. Bohužel, vzhledem k rozdílným verzím systému pro tablety a smartphony by bylo téměř nereálné vyrobit Padfone běžící na platformě Windows 8. Spásné řešení se nicméně očekává s další aktualizací, která nese kódové označení Blue. Tu má údajně Microsoft uvolnit již v polovině letošního roku a jednou z novinek se má stát i podpora pro menší obrazovky, což by mohlo Asusu rozvázat ruce při vývoji hybridního zařízení ve stylu Padfone.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku