Domů » Bleskovky » Asus představil vylepšený PadFone Infinity: Výkon zajistí čtyřjádrový Snapdragon 800

Asus představil vylepšený PadFone Infinity: Výkon zajistí čtyřjádrový Snapdragon 800

Společnost Asus před několika hodinami představila vylepšenou verzi svého hybridního zařízení Asus PadFone Infinity, které v sobě kombinuje chytrý telefon a tablet. Hlavní změny se týkají použitého hardwaru, který by měl zajistit dostatek výpočetního výkonu. Srdcem smartphonu se stal čtyřjádrový čipset Snapdragon 800 s taktem 2,2 GHz, který doplňuje operační paměť s kapacitou 2 GB (LPDDR3). Oproti předchůdci (recenze) se snížila hodnota interního úložiště na 16/32 GB, což výrobce vyvážil integrací slotu na paměťové microSD karty, který původní model postrádal.

 

Další změna se dotkla barevných variant. Nově si budou moci zákazníci vybrat z bílé (Platinium White) či černé (Titanium Black) barvy. Omlazení se dočkala i softwarová část výbavy, která obsahuje přepracované ikony a nové uživatelské rozhraní některých aplikací. Novinka se v obchodech objeví s operačním systémem Android ve verzi 4.2. Dobrou zprávou je zároveň informace, že aktualizace na čerstvější verzi systému se dočkají i majitelé předchozícho modelu. Bohužel výrobce neprozradil žádné informace, kdy se tak stane.

   

Další inovací prošel hlavní fotoaparát, jehož rozlišení zůstalo stejné (třináct megapixelů), nicméně Asus ho obohatil o novou funkci zvanou PixelMaster. V podstatě se jedná o podobnou technologii převzorkování pixelů, kterou využívá například Nokia Lumia 1020. Výsledné snímky mají mít vyšší kvalitu a ostrost, přičemž konečné rozlišení fotografie bude činit tři megapixely. Všechny ostatní parametry nového PadFonu Infinity zůstávaly nezměněny, včetně pětipalcového Super IPS panelu s FullHD rozlišením a 2400mAh akumulátoru.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).