Domů » Bleskovky » Asus představil tablet střední třídy s FHD displejem MeMo Pad 7

Asus představil tablet střední třídy s FHD displejem MeMo Pad 7

Asus na veletrhu IFA dnes představil mimo chytrých hodinek ZenWatch i nový tablet MeMo Pad 7. Společnost se tentokrát rozhodla užít procesor od Intelu z rodiny Atom, který nese označení Z3650, nabízí 64bitovou technologii a je taktován na 1,83 GHz. Displej zařízení má rozlišení Full HD (1920 x 1080 pixelů), což je nárůst z rozlišení 1280 x 800, kterým disponoval jeho předchůdce. MeMo Pad 7 nabízí i nový design, který využívá duralový rám spolu s laminátovým povrchem.

 

Zařízení dále obsahuje 2 GB operační paměti, 16GB interní úložiště a slot pro paměťovou kartu MicroSD do kapacity až 64 GB. Fotoaparát na zadní straně disponuje rozlišením pět megapixelů a přední kamera nabízí dva megapixely. Tablet by měl být na pultech obchodů ještě v průběhu tohoto čtvrtletí a jeho cena byla stanovena na 199 euro (zhruba 6 000 Kč). Bude nabízen v červené, zlaté a černé barevné variantě. Asus plánuje později přidat i variantu s podporou LTE.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).