Domů » Bleskovky » Asus potvrdil Android O pro řady Zenfone 3 a 4. ZenUI projde drastickou dietou

Asus potvrdil Android O pro řady Zenfone 3 a 4. ZenUI projde drastickou dietou

Výrobci smartphonů začínají pomalu chápat, že příslib aktualizací operačního systému může být ve světě roztříštěného Androidu velká konkurenční výhoda. Už zítra bude do světa vypuštěn nový Android O, jako první jej dostanou referenční smartphony Nexus a Pixel od Google, poté dojde i na telefony ostatních značek. Mezi nimi budou i zařízení značky Asus.

Tchajwanská firma v týdnu představila hned šest nových smartphonů řady Zenfone 4 a dala příslib, že každý z nich nový Android O dostane, a to včetně těch levnějších modelů. Aby toho nebylo málo, stejný slib platí i pro kompletní loňskou řadu Zenfone 3.

Android O bude v podání Asusu obalen zbrusu novou nastavbou ZenUI 4.0, která bude oproti svému předchůdci drasticky zeštíhlena – z 35 předinstalovaných aplikací v ZenUI 3.0 zůstane pouze 13, uživatelské prostředí bude více intuitivní a nabídne několik nových funkcí, např. možnost provozovat na jednom telefonu jednu aplikaci pod dvěma účty. Zeštíhlení nadstavby se má velmi pozitivně projevit na celkové plynulosti telefonu.

Android O se ZenUI 4.0 jako první dorazí na nové telefony Zenfone 4, na všechna podporovaná zařízení by se měl dostat do poloviny příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. To sem zvědav jak to bude, sliby je jedna věc, realita druhá

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).