Domů » Bleskovky » Asus Pegasus X002: Opravdu levné LTE

Asus Pegasus X002: Opravdu levné LTE

Zatímco války vlajkových lodí pomalu ustaly, začínají se odehrávat souboje na opačném konci smartphonového žebříčku. Výrobci se předhánějí, kdo za méně peněz nabídne více muziky, tudíž hlavním vítězem těchto bitev je především zákazník. V nejnižší cenové kategorii rozvířila čínský prach společnost Xiaomi se svojí řadou Redmi, přímého soupeře nyní připravil Asus s prvním zástupcem nové řady Pegasus.

  

Asus Pegasus X002 se začíná v Číně prodávat za 799 CNY, což jsou v přepočtu necelé 3 tisíce korun. Za tyto peníze zákazník dostane pětipalcový displej s HD rozlišením (294 ppi), čtyřjádrový procesor MediaTek MT6732 s taktem 1,5 GHz, podpořený 2 GB operační paměti. Vnitřní paměť přichází s 16 GB, prostor lze dále rozšířit o paměťovou microSD kartu. Snímky pořídíte zadním fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů, čelní kamerka má dnes již poměrně standardních 5 megapixelů.

    

Telefon je schopný pojmout dvojici SIM karet, přičemž jedna obstará práci v sítích LTE. Baterie nabídne kapacitu 2 500 mAh, operačním systémem je Android 4.4 KitKat s nadstavbou Zen UI. I když se tento kousek zřejmě za hranice Číny nedostane, doufáme, že napomůže dalším cenovým bitvám a jejich postupnému přesunu na evropský světadíl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Vláďa J. (neregistrovaný)

  Na to lte pozor, nebude fungovat na všech českých frekvencích…

  • knizmi (neregistrovaný)

   Tak, tak. Tenhle Mediatek je hodně zajímavej, zvlášť v porovnání s cenou, ale uniká mi smysl v nadpisu vyzdvihovat LTE, když tady v podstatě nepojede. Článek očividně jen k tomu, aby jich tu dnes bylo víc…

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Bohužel u androidultrazz se již delší dobu projevuje jistá adorace „levných“ telefonů z Číny. Bez objektivního pohledu na to co skutečně přinášejí.

   Takovej projev třídního boje proti zavedeným a drahým značkám….

  • Není divu, protože nektere drahe zavedene znacky nabizeji odpad a parazituji prave na sve zavedenosti a značce.Cena ani kvalita neodpovida.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To HTCjirka: Já bych řekl, že spíš roste chuť a arogance. Ty telefony nejsou ani odpad ani předražené. Vzpomínáte na dobu kdy taková Nokia 6310i stála víc než je průměrný plat? Dnes i top modely stojí miň než jeden průmerný plat.

   A odpad ? Neřekl bych, to že si představujete, že zařízení by mělo mít jiné vlastnosti z toho nedělá odpad. A telefony které odpovídají telekomunikačním normám EU odpad nejsou?

   Spoustě zákazníků jaksi chby sebe-reflekse a arogantně si myslí že jsou středobodem světa a firmy se znich posadí na zadek.

  • David (neregistrovaný)

   Že nepojede LTE mě vůbec nevadí,protože v oblasti kde bydlím ani jeden z operátorů LTE nemá,tento chci koupit přítelkyni a myslím že jí stačí 3G … Já sám mám iPhone 5 a iPad Air a bývám ještě bohužel na Edge a maximálně 3G….

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To David: [odkaz] ikdyž ono nejde jen o 4G (LTE)

  • David (neregistrovaný)

   Nebo hrozí,že nepojede ještě něco jinýho?

  • UMIS (neregistrovaný)

   To, ze zrovna ted nema neznamena, ze behem par mesicu mit nebude, protoze uz ted je LTE pokryti po nekolika mesicich ne vyssi urovni nez 3G po nekolika letech

  • Martin P. (neregistrovaný): Precti si příspěvek ještě jednou a pak zkus znovu ještě jednou reagovat, zcela jsi nepochopil :-)

 2. Dominik (neregistrovaný)

  Proč furt pěti palce? Tohle musí skončit! Zlatý moje 4.5 IPS

  • Si kup ještě jednu Lumii 920 do zásoby:D

  • MilanD (neregistrovaný)

   Nevím jak tobě Bobo, ale mě přijde také nesmysl mít display TELEFONU větší jak 4,7″ Není to tak dávno, kdy se výrobci předháněli v tom, kdo vyrobí menší telefon, samozřejmě že ne smart. Ale i tak. Většina lidí to nepotřebuje. Jen jsou s tím spojené větší nároky na baterii a v hodně případech na servis – výměna popraskaných displejů (není to můj případ). Jinak jestli je displey IPS nebo (super)Amoled je asi jedno. To je o preferencích každého uživatele. Všichni znají výhody a nevýhody obou zobrazovačů.

  • „ale mě přijde také nesmysl mít display TELEFONU větší jak 4,7“

   Jéje, to jsem si říkal než jsem okusil 930 ci Z30 také.Dnes už bych do menšího nešel ani náhodou.Okusil jsem i 6″, ale to už je opravdu nepohodlné pádlo.

   5″ je ideál.

  • Přesně jak píše HTCJIRKA, dokud neokusíš, tak neuvěříš.

   Ano dřív byl tahák výrobce udělat co nejmenší telefon, jelikož na trhu byly 200g krabice co nic neuměly, ale dnes je situace jiná.

   Dnes primárně slouží zařízení pro konzumaci obsahu (internet, multimedia, hry. A ty si na 3″ asi těžce užiješ v plné parádě. Pamatuju si svůj první komunikár HTC Magycian, a teď už bych tak malý displej nechtěl.

   Ač mám teď z nouze iPhone 5s, tak je ideální velikost zobrazovače 5″ s minimálními okraji.

  • M.BoBo: Eh, v plné parádě. To jako že telefon s kdo ví jakým (nijakým) výstupním výkonem a často s parametry na hranici příšernosti ti dovolí v plné parádě poslouchat hudbu, když to kloudně ani nerozhýbe pecky?

   Nebo je 5″ nějaká míra plné parády sledování videa?

   Nebo máš na mysli virtuální ovládací prvky pro ovládání her s nepřirozeně ohnutými palci, protože doba velí „žádné okraje“?

   Asi ne co:)

   Ale ano, aspoň na nějaké to brouzdání a shlédnutí něčeho je 3″ opravdu velmi nouzové řešení. Nicméně on hovořil o 4-5″, nikoli o 3″….

  • stromkiller (neregistrovaný)

   UNI:Tím výkonem a parametrama myslels asus nebo iphone

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).