TOPlist

Asus Padfone: Telefon nebo tablet? Co takhle oboje najednou (oživeno)

Asus by dnes měl představit nové zařízení s označením Padfone, které v sobě kombinuje klasický chytrý telefon a tablet. Ještě před oficiálním představením na internet unikly oficiální fotografie a vypadá to, že se máme na co těšit. Dočkáme se nové verze Androidu s kódovým označením Ice Cream Sandwich?

Dnes startuje na Taiwanu (Taipei) veletrh Computex 2011, kde by měl Asus představit nové hybridní zařízení s označením Padfone. Hardwarové parametry zatím neznáme a na jejich zveřejnění si budeme muset ještě několik hodin počkat, Asusu ale utekly oficiální fotografie, díky kterým si o tomhle atypickém zařízení můžeme udělat lepší obrázek. Základem by měl být mobilní telefon s dostatečně výkonným hardware, který bude možné vložit do speciálního doku v tabletu. Součástí tabletu by měla být další samostatná baterie, ale o veškerý početní výkon se zřejmě bude starat telefon samotný. Server Engadget.com tipuje, že by Padfone mohl na trh dorazit s operačním systémem Android “Ice Cream Sandwich“, protože právě tahle verze by měla odstranit rozdíly, které se nyní mezi mobilní (Gingerbread) a tabletovou verzí Androidu (Honeycomb) vyskytují. Další informace do článku doplníme, jakmile bude Padfone představen; prozatím se můžete podívat na uniklé fotografie a do diskuze nám napište, jaký hardware byste u tohoto zařízení očekávali?

- - 
Takhle bude vypadat nový tablet od Asusu, do kterého bude možné vložit chytrý telefon a využít jeho početního výkonu na větším displeji

- - - 
Telefon se bude vkládat do speciálního doku; všimněte si, že v kapse tabletu je malý otvor pro fotoaparát telefonu

Aktualizováno ve 20:00: Jak Asus slíbil, tak také splnil a na veletrhu Computex představil Padfone, i když k vidění bohužel nebyl žádný funkční prototyp, ale pouze nefunkční makety. Zatím se také neví, jakou verzi systému Android tohle zařízení dostane, ale vzhledem k tomu, že se s uvedením na trh počítá na Vánoce, mohlo by jít o v úvodu zmíněný Ice Cream Sandwich. Přesné informace nepadly ani o hardwarových parametrech, ty Asus rovněž odhalí až později. Aktuálně se ví pouze to, že tabletová část nabídne displej s úhlopříčkou 10,1″ a telefon samotný bude vybavený displejem s úhlopříčkou 4,3″. Makety obou zařízení si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

- - -

Zdroje: Engadget, PocketNow

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku