Sledujte nás na YouTube

Asus odhalil MeMo Pad 8: Osmipalcová střední třída

Mezi další novinky představené na tiskové konferenci Asusu se zařadil zbrusu nový tablet MeMo Pad 8. Ten svým budoucím uživatelům nabídne osmipalcový IPS displej s WXGA rozlišením (1280 x 800 px) a čtyřjádrový čipset s taktem 1,6 GHz pro každé jádro. Důvodem, proč Asus nezvolil populární úhlopříčku sedm palců je skutečnost, že 8“ displeje nabízí o třicet procent více prostoru pro zobrazovaný obsah. Dalšími lákadly nového tabletu se stanou pětimegapixelový fotoaparát, 1 GB paměti RAM a operační systém Android ve verzi 4.2. Pro uživatelská data a aplikace je k dispozici interní úložiště o velikosti 16 GB.

  

Další parametry zahrnují slot na paměťové microSDHC karty, GPS, Bluetooth 3.0, čelní 1,2Mpx kamerku a stereo reproduktory s technologií SonicMaster. Do 9,95 milimetru tenkého těla se výrobci podařilo vměstnat Li-Ion akumulátor s kapacitou 3950 mAh, který má údajně zajistit až devět hodin výdrže. Celková hmotnost tabletu činí relativně příjemných 350 gramů. Asus MeMo Pad 8 bude dostupný v šedé, bílé a červené barvě. Bohužel cenu a termín uvedení na celosvětové trhy výrobce opět neprozradil.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *