Domů » Bleskovky » Asus odhalil MeMo Pad 8: Osmipalcová střední třída

Asus odhalil MeMo Pad 8: Osmipalcová střední třída

Mezi další novinky představené na tiskové konferenci Asusu se zařadil zbrusu nový tablet MeMo Pad 8. Ten svým budoucím uživatelům nabídne osmipalcový IPS displej s WXGA rozlišením (1280 x 800 px) a čtyřjádrový čipset s taktem 1,6 GHz pro každé jádro. Důvodem, proč Asus nezvolil populární úhlopříčku sedm palců je skutečnost, že 8“ displeje nabízí o třicet procent více prostoru pro zobrazovaný obsah. Dalšími lákadly nového tabletu se stanou pětimegapixelový fotoaparát, 1 GB paměti RAM a operační systém Android ve verzi 4.2. Pro uživatelská data a aplikace je k dispozici interní úložiště o velikosti 16 GB.

  

Další parametry zahrnují slot na paměťové microSDHC karty, GPS, Bluetooth 3.0, čelní 1,2Mpx kamerku a stereo reproduktory s technologií SonicMaster. Do 9,95 milimetru tenkého těla se výrobci podařilo vměstnat Li-Ion akumulátor s kapacitou 3950 mAh, který má údajně zajistit až devět hodin výdrže. Celková hmotnost tabletu činí relativně příjemných 350 gramů. Asus MeMo Pad 8 bude dostupný v šedé, bílé a červené barvě. Bohužel cenu a termín uvedení na celosvětové trhy výrobce opět neprozradil.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).