Domů » Bleskovky » ASUS na Computexu představil nové Transformery s Androidem poháněné Atomem

ASUS na Computexu představil nové Transformery s Androidem poháněné Atomem

Pokud chcete, aby váš tablet nesloužil pouze ke konzumaci obsahu, ale máte zájem na něm čas od času něco napsat, můžete společně s tabletem zakoupit externí klávesnici a nebo zvolit univerzálnější řešení v podobě některého z Transformerů od společnosti ASUS. Jejich nástupci byli představeni na veletrhu Computex.

 

Jedná se o malé, desetipalcové notebooky s odnímatelnými displeji, oba se jmenují ASUS Transformer Pad (TF103C a TF303CL) a i když mají většinu parametrů shodnou, najdou se mezi nimi rozdíly. Začněme tedy nejdříve společnými jmenovateli, kterými jsou úhlopříčka displeje 10,1″ a 64bitový čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3745. Stejná je rovněž bezdrátová konektivita, kterou tvoří Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0 a GPS s GLONASS. Na tělech obou hybridů se nachází microUSB konektor, micro HDMI výstup a čtečka paměťových karet, další USB konektor je na klávesnicovém doku. Operačním systémem je v obou případech Android ve verzi 4.4.

 

A nyní k odlišnostem. Vybavenější model nabídne vyšší rozlišení displeje (1 920 x 1 200) oproti 1 280 x 800 pixelů, které bude mít levnější varianta. Vyšší model také nabídne 2 GB operační paměti oproti 1 GB v chudším modelu, dvojnásobná bude kapacita vnitřního úložiště – 16/32 GB oproti 8/16 GB variantám. Rozdíly se také konají v rozlišení fotoaparátů, levnější model má na zádech 2 Mpx, na čelní VGA kamerku, dražší pak dvojici snímačů o rozlišení 5/1,2 Mpx. A konečně posledním významným rozdílem je podpora sítí LTE ve prospěch vybavenějšího modelu. 

 

Ceny a dostupnost obou nových Transformerů nejsou bohužel prozatím známy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Chci TF303CL, S Windows….:(

  • Jakub Karásek

   Bohužel žádný nástupce T100TA s jemnějším displejem, zadní kamerkou a slotem na SIM představen nebyl :(

  • Přesně, se slotem SIM….:(

  • Jakub Karásek

   Já T100TA vlastním a slot na SIM mi vůbec nechybí, stačí mi Wi-fi tethering, který má hned dvě výhody:

   – nemusím mít dvě SIMky s datovým tarifem

   – když jsem na místě s horším příjmem signálu, položím telefon k oknu a s tabletem si hraju v posteli/křesle :)

  • Tak to je skutečně individuální, protože:

   -nemám kam strčit druhou SIM s lepším datovým tarifem

   -slot v tabletu mi nijak neblokuje tebou popsaný scénář:)

  • Ondřej Gardavský

   Souhlas, taky bych měl možnost používat čistě datovou SIM s lepším tarifem. Navíc bych si tím tetheringem nevybíjel baterii v telefonu. Po zkušenostech už bych do tabletu bez slotu na SIM nešel…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).