Domů » Bleskovky » Asus MemoPad FHD10 odhalen: Jemný displej a procesor od Intelu

Asus MemoPad FHD10 odhalen: Jemný displej a procesor od Intelu

Asus před několika okamžiky představil nový tablet s označením MemoPad FHD10. Zařízení nabízí displej o rozměrech 10,1 palce s rozlišením 1920 x 1200 pixelů. Zajímavostí je procesor, který není postavený na architektuře ARM, jak to u tabletů s Androidem obvykle bývá. Výrobcem procesoru je Intel a konkrétně se jedná o model Atom Z2560, jeho výkonnost přirovnal server AnandTech k čipu v iPadu třetí generace, ale na nejnovější generaci již nemá.

 

Procesor v tabletu je taktovaný na 1,6 GHz, doplněn 2 GB paměti RAM. Zařízení poběží na operačním systémem Android ve verzi 4.2.2n. Dále obsahuje standardní konektivitu v podobě WiFI (802.11 a/b/g/n), GPS a Bluetooth (pouze 3.0). Je vybaven stereo reproduktory, bude dostupný s pamětí 16 GB a 32 GB a budeme si moci vybrat ze dvou barevných kombinaci – tmavě modré a bílé. Hmotnost včetně akumulátoru je 580 gramů. Cena a dostupnost zatím nebyla oznámena.

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. Hornisse (neregistrovaný)

    Teda ten kdo psal tuhle novinku se opravdu vyznamenal – „jeho výkonnost přirovnal server AnandTech k čipu v iPadu třetí generace, ale na nejnovější generaci již nemá“. Na anandtechu procesory opravdu srovnávají, ale pouze GPU část. A tam samozřejmě A6X je silnější, protože používá totožnou grafiku jako Z2560 jenže s dvojnásobkem jader. Ale co se týče CPU části, prostě není možné aby jakýkoliv současný ARM byl výkonnější než Atom na stejném nebo vyšším taktu. Ty procesory jsou úplně jiná liga.

    Nevím, jestli to autor článku udělal omylem nebo schválně, ale text v téhle podobě je SILNĚ zavádějící. Teda pokud se nás nesnaží přesvědčit, že už záleží jen na GPU.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).