Sledujte nás na YouTube

Asus chystá hodinky s Android Wear a cenou pod 150 dolarů

Platforma Android Wear má pomalu našlápnuto mezi běžné spotřebitele. Aktuálně lze koupit dvoje chytré hodinky, Samsung Gear Live a LG G Watch, jejichž specifikace jsme vám přinesli včera, brzy se k nim přidá první zástupce s kruhovým displejem, Motorola Moto 360.

 
Hodinky Moto 360

Cena prvních dvou modelů je stanovena na 199 USD (4 000 Kč bez DPH), v budoucnu by však měly přijít i levnější modely. Podle zdrojů serveru TechCrunch chystá své chytré hodinky i tchajwanská společnost Asus, s konkurencí má bojovat především cenou, která se má pohybovat mezi 99 – 149 dolary (2 000 – 3000 Kč bez DPH). Debutovat mají v září letošního roku, tento pozdější termín (oproti konkurenci) je zvolen především kvůli vyladění všech funkcí.

  
LG G Watch

Proslíchá se totiž, že společnost LG byla při vývoji G Watch ze strany Google pod časovým tlakem, kvůli čemuž nakonec hodinky neobsahují senzor pro měření srdeční frekvence uživatele. Zdali bude tento senzor obsažen v hodinkách od Asusu nevíme, spekuluje se pouze o tom, že jejich displej má být vyrobený technologií AMOLED. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *