Asus chystá hodinky s Android Wear a cenou pod 150 dolarů

Platforma Android Wear má pomalu našlápnuto mezi běžné spotřebitele. Aktuálně lze koupit dvoje chytré hodinky, Samsung Gear Live a LG G Watch, jejichž specifikace jsme vám přinesli včera, brzy se k nim přidá první zástupce s kruhovým displejem, Motorola Moto 360.

 
Hodinky Moto 360

Cena prvních dvou modelů je stanovena na 199 USD (4 000 Kč bez DPH), v budoucnu by však měly přijít i levnější modely. Podle zdrojů serveru TechCrunch chystá své chytré hodinky i tchajwanská společnost Asus, s konkurencí má bojovat především cenou, která se má pohybovat mezi 99 – 149 dolary (2 000 – 3000 Kč bez DPH). Debutovat mají v září letošního roku, tento pozdější termín (oproti konkurenci) je zvolen především kvůli vyladění všech funkcí.

  
LG G Watch

Proslíchá se totiž, že společnost LG byla při vývoji G Watch ze strany Google pod časovým tlakem, kvůli čemuž nakonec hodinky neobsahují senzor pro měření srdeční frekvence uživatele. Zdali bude tento senzor obsažen v hodinkách od Asusu nevíme, spekuluje se pouze o tom, že jejich displej má být vyrobený technologií AMOLED. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *