Domů » Bleskovky » Asus 3. září pořádá tiskovou konferenci: Představí chytré hodinky na platformě Android Wear

Asus 3. září pořádá tiskovou konferenci: Představí chytré hodinky na platformě Android Wear

Tchajwanská společnost Asus rozeslala pozvánky na tiskovou konferenci, která se odehraje 3. září tedy dva dny před oficiálním zahájením veletrhu IFA v Berlíně. Na rozdíl od Motoroly pozvánka Asusu nenaznačuje žádný z příchozích produktů, proslýchá se však, že by mohly být představeny dříve spekulované chytré hodinky.

  

Tuto informaci podle zdroje Focus Taiwan vypustil do světa samotný CEO Asusu Jerry Shen ve své řeči k investorům, přičemž věří, že hodinky jeho společnosti jsou atraktivnější než nositelná elektronika, kterou vyrábí konkurence. Stejně tak má být atraktivní jejich cena, která nemá překročit 150 USD (asi 3 100 Kč bez DPH). Shen ale zároveň upozornil investory na to, že přestože se Asus chystá představit skvělý produkt, nemají v následujících měsících očekávat závratné prodeje, neboť se poptávka po nositelné elektronice nezvedá.

Jaká další zařízení Asus na veletrhu IFA ukáže, není prozatím jasné. Zvolené datum tiskové konference však naznačuje, že na sebe chce tchajwanská společnost strhnout pozornost dříve, než Motorola (znovu) ukáže hodinky Moto 360 – ta má totiž tiskovou konferenci naplánovanou o den později (4. září).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).