Domů » Bleskovky » Asphalt Overdrive: Nekonečná jízda osmdesátými léty vychází na Android, iOS a Windows Phone

Asphalt Overdrive: Nekonečná jízda osmdesátými léty vychází na Android, iOS a Windows Phone

Herní studio Gameloft již vydalo osm dílů závodní arkádové série Asphalt. Poslední osmý díl s názvem Airbone je prozatím průběžně doplňován o nové tratě a auta a tak prozatím deváté pokračování neočekáváme. Její vývojáři si však dovolili malou odbočku a vydali Asphalt Overdrive – hru, která s původní sérií sdílí jen název a vůni spáleného benzínu.

  

Asphalt Overdrive se přidává po bok ostatních her založených na principu běhání do nekonečna, například Temple Run, Subway Surfers nebo Gravity Guy. V této hře však neběháte, ale jezdíte ve třicítce výkonných aut, jako jsou například Lamborghini Countach nebo Ferrari Testarosssa. Vozidla neovládáte nakláněním telefonu, ale ťukáním prstu do displeje vlevo nebo vpravo, přičemž tímto způsobem přejíždíte do jednoho ze tří pruhů a vyhýbáte se překážkám. Ty tvoří statické objekty jako například rampy pro tvorbu kaskadérských kousků nebo pohybující se auta, včetně těch policejních, které na vás mají spadeno.

Jízda probíhá jak v noci, tak ve dne a během ní lze plnit různé podmise. Za své kousky a dokončené jízdy získáváte peníze, které pak investujete do vylepšení, případně nových vozů. Jak je v poslední době u podobných titulů zvykem – dojdou-li vám peníze, vždy máte možnost utratit ty reálné. Graficky hra připomíná například GTA Vice City, děj se odehrává v osmdesátých létech, na což je připraven i hudební doprovod.

    

Samotná hra je zdarma a je možné ji stáhnout v příslušných obchodech pro telefony a zařízení s Androidem a iOS, verze pro Windows Phone má být dostupná brzy (aktualizováno: verze pro mobilní Windows už je k dispozici na WP Store).

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Grygi (neregistrovaný)

    Již i pro WP:

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).