Domů » Bleskovky » Apple vládne nositelné elektronice. Apple Watch se prodalo okolo 4 milionů kusů

Apple vládne nositelné elektronice. Apple Watch se prodalo okolo 4 milionů kusů

V tomto týdnu Apple zveřejnil hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku, do nichž se poprvé promítly prodeje hodinek Apple Watch. Tim Cook v hovoru k investorům uvedl, že firma z Cupertina na hodinkách utržila 1,4 miliard dolarů, počet prodaných kusů však nezveřejnil, a tak se musíme spolehnout na odhady analytických firem. Ty se ale poměrně liší.

  

Agentura Juniper Research ve své zprávě uvádí, že Apple v prvních 87 dnech prodal 2 – 2,5 milionu kusů. Toto rozpětí je částečně založeno slovech CFO Apple Luka Maestriho, který v týdnu prozradil, že Apple Watch jsou produktem s nejlepším startem v historii Apple, čímž předčily jak první iPhone, tak první iPad. Toho se ale během prvních 60 ní prodalo více než 2 miliony, tudíž by počet prodaných hodinek měl být ještě vyšší. 

Recenze Apple Watch 1. generace
Podívejte se na naši videorecenzi nebo si přečtěte naši textovou recenzi Apple Watch

To ostatně předpokládá i agentura Strategy Analytics, která tvrdí, že Apple dosud prodal zhruba 4 miliony hodinek a zapříčinil se to to, že trh s chytrou elektronikou meziročně poskočil o neuvěřitelných 457,3 procent. Podle agentury se ve druhém čtvrtletí prodalo celkem 5,3 milionů chytrých hodinek (pro srovnání – za celý loňský rok se prodalo 4,6 milionů wearables), přičemž Apple si s Watch ukrojil celých 75,5 procent trhu. Korejskému Samsungu, který ještě loni odvětví vládl, patří pouhého 7,5 procenta, ovšem na jeho kulaté hodinky Gear A se ještě čeká.

   

Agentura Canalys počítá se 4,2 miliony prodaných kusů, KGI zase uvádí 3,9 milionů, dá se tedy předpokládat, že 4 miliony prodaných hodinek je poměrně reálné číslo. Ač se trh s nositelnou elektronikou teprve rozjíždí, budou to mít konkurenti jablečné společnosti hodně těžké.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Chtěl bych být v takové agentuře. Sedět na zadku a jen tak házet nějaká čísla.

  • Copak vadí ti, že se jenim blbých hodinek u applu prodalo víc, než WP za 5 let existence? To bude dobrý, snad to rozdýcháš

  • lerion (neregistrovaný)

   Proč musíš všude tahat WP? O tom nikde nepíšu, ty mindráky z MS by sis měl léčit…

   Píšu o tom, že některé odhady agentur říkají 2 mil, některé 3 a některé 4. A jestli se I více jak dvojnásobně takový odhad liší, je k ničemu.

   Pouze oficiální čísla od Apple by mohly něco říci, tohle cucání prstů nějakých nezávislých bridilu je jen plýtvání časem a penězi…

  • mmme (neregistrovaný)

   Apple o tom mluvit nechce, pže to asi neni takovy uspech, jaky cekal. To tvoje nadavani na agentury je usmevne a znacici, ze nevis…

  • Apple o tom mluvit nechce? Tim Cock se vyjádřil, že prodeje Apple Watch předčili očekávání a stále rostou…co víc byste chtěli?

  • Nějakého teplomila nemůžeš brát vážně, navíc pravdu by stejně nepřizal.

 2. JaroB (neregistrovaný)

  prvý boom nastal a aj prešiel ….záujem klesol o 90%…tek kto si to chcel kúpiť lebo prvý a uvidíme čo je to, tak si to kúpil. Aj tak po pol roku typujem min 50% ich prestane dennodenne nosiť.

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).