Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Apple Watch přijdou až na jaře: Může za to safírová krize?

Apple Watch přijdou až na jaře: Může za to safírová krize?

Brzy v roce 2014. To je prozatím jediný oficiální termín, který Apple uvedl jako datum uvedení svých hodinek Apple Watch na trh. Mnozí z nás očekávali, že brzy znamená leden, maximálně únor, pravda je ale patrně ještě vzdálenější.

   

Senior viceprezidentka Apple pro obchod Angela Ahrendts zaslala zaměstnancům společnosti video zprávu, v níž uvádí, že mají šetřit svoji energii na následující události – Vánoce, čínský Nový rok a po té na jarní uvedení hodinek na trh. Jarní rovnodennost, tedy den, kdy začíná kalendářní jaro, připadá na 21. března, tudíž dříve se jablečných hodinek zřejmě nedočkáme. Pokud bychom byli velcí pesimisté, má Apple čas do 21. června, kdy jaro končí. 

  

Časový interval mezi 9. říjnem, kdy byly hodinky představeny, a začátkem jara, je nezvykle dlouhý i na samotný Apple. Můžeme pouze spekulovat, zda se jedná o předem plánovaný termín nebo se při výrobě Apple Watch objevily nějaké potíže. Firma z Cupertina měsíc po představení upravila jejich vzhled v oficiálním videu na YouTube, následně došlo ke krachu společnosti GT Advanced Technologies, která měla dodávat dvěma ze tří představených modelů safírová sklíčka.

 

Zdali našel Apple nového partnera pro jejich výrobu nebo prozatím vyjednává, nevíme. Doufejme, že nakonec nebude muset sáhnout k ústupku z tohoto materiálu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments