Domů » Bleskovky » Apple Watch mají 8GB vnitřní paměť, uživatel bude mít k dispozici pouze omezenou část

Apple Watch mají 8GB vnitřní paměť, uživatel bude mít k dispozici pouze omezenou část

Po pondělní tiskové konferenci máme o Apple Watch mnohem více poznatků než kdykoliv předtím, přesto se k objasnění některých neznámých detailů budeme dostávat až v následujících dnech, případně až poté, co hodinky dorazí do naší redakce. Server 9to5mac nyní přišel s potvrzenými informacemi o tom, jak je to vlastně s úložištěm hodinek.

  

Již včerejší zpráva o výdrži Apple Watch na baterii naznačila, že Apple u svých hodinek počítá s přehráváním hudby, nyní již víme, odkud bude možné hudbu přehrávat. Všechny varianty hodinek disponují 8GB úložištěm, které však bude striktně rozděleno pro určité typy souborů. Pro hudbu budou k dispozici 2 GB, což znamená zhruba 200 písniček ve 256Kbps z iTunes sbírky. Hudbu tak bude možné poslouchat, aniž by byly hodinky spárovány s iPhonem.

 

To samé platí pro prohlížení fotografií, pro ně ale bude vyhrazeno pouze 75 MB. Snímky se však nebudou do Watch nahrávat v plném rozlišení, při synchronizaci budou automaticky upraveny pro malý displej hodinek. Zbývajících zhruba 6 gigabajtů si ukousne systém, aplikace a jejich data. Tento velkorysý prostor je zvolen proto, aby měly aplikace spoustu prostoru pro svůj běh a nabídly plynulý uživatelský zážitek.

 

Ale nebojte se, že Apple Watch rychle zaplníte, většina aplikací stejně potřebuje ke svému běhu spárovaný iPhone a v tomto případě budou jejich data uložena v telefonu a do hodinek se budou nahrávat jen dočasně při běhu dané aplikace. Konkurenční hodinky s Android Wear obvykle disponují 4GB vnitřním úložištem, to je však prakticky celé dostupné uživateli. Neočekává se však, že budete nosit celou hudební sbírku v hodinkách, zvláště pak, když se vybijí po 6,5 hodinách poslechu. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. borix (neregistrovaný)

    Přiznám se, že jsem úplně detailně nezkoumal všechny funkce hodinek, ale nějak nechápu, k čemu je u hodinek poslech hudby. Sluchátka k nim nepřipojíte, BT zase raději spárujete s telefonem a poslouchat chrčení z hodinek asi taky nebude nic moc. Možná přehrávání nějakých hlasových poznámek nebo tak (na to 2 GB stačí bohatě).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).