Domů » Bleskovky » Apple Watch a výdrž baterie: Při jakých aktivitách dosáhnete slíbených 18 hodin?

Apple Watch a výdrž baterie: Při jakých aktivitách dosáhnete slíbených 18 hodin?

Na včerejší tiskové konferenci Apple zazněla informace, že hodinky Apple Watch vydrží celý den, načež byl tento údaj následně zkrácen na 18 hodin. Toto číslo však může být v závislosti na intenzitě používání ještě kratší, detaily zveřejnil Apple na svých stránkách.

  

Osmnáctihodinové výdrže lze dosáhnout následující aktivitou: 90krát zkontrolování času a notifikací, 45 minut používání aplikací a 30minutové cvičení při přehrávání hudby z hodinek skrze Bluetooth. Samotné poslouchání hudby vybije baterii za šest a půl hodiny, měření sportovní aktivity bez hudební produkce pak za sedm hodin. Apple Watch umí i telefonovat, hovor však na jedno nabití může trvat maximálně tři hodiny.

  

Pokud vám postačí zkontrolovat pětkrát do hodiny čas a notifikace ze spárovaného telefonu, dokážete Apple Watch udržet naživu až 48 hodin, pokud se omezíte pouze na kontrolování času a odmyslíte si veškeré chytré funkce, dostanete se na 72 hodin. Do úsporného režimu Power Reserve se hodinky přepínají automaticky při poklesu nabití baterie pod blíže nespecifikovanou hodnotu.

  

Plné nabití Apple Watch prostřednictvím konektoru MagSafe trvá 2,5 hodiny, na 80 procent hodinky nabijete za hodinu a půl. Apple veškeré výše uvedené testy prováděl na předprodukční verzi softwaru na 38mm modelu Apple Watch. 42mm verze hodinek může vydržet na jedno nabití o něco déle.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Tak to je trhák

 2. lerion (neregistrovaný)

  Ty hodinky umí telefonovat? Tak to je opravdu revoluce. Je úspěch, aby bez GSM/CMDA nebo internetového připojení dokázalo nějaké zařízení samo telefonovat!

  A nebo je to prostě jen obyčejný „headset“ ne ruku? Aha, takže telefonovat asi neumí, co…

 3. Super, namisto BT handsfree do ucha muzete telefonovat pres hodinky. Velmi prirozene, velmi pohodlne – zvlaste pri rizeni ;-)

 4. Lojzik (neregistrovaný)

  na to se hodi tento vtipek :D

  – „Proč máš na Apple Watch zapnuté odpočítávání na hlavní obrazovce?“

  – „To je baterka.“

 5. Vydrží celý iDay (18 hodin). Apple prostě znovu vymyslel čas a den. :D

 6. super ak odmyslim to semtam pozretie na čas a notifikácie tak pri aktivnom užívaní exnu do 1,5-2 hodin

  • Upřímně, dalo se čekat něco jiného? Má to klasický asi LCD? s podsvícením, ARM procík, běžnou aku. Nic, s čím by se dalo něco vykouzlit. Dá se počítat, že dalším vývojem FW se asi ještě čas o něco prodlouží, pak to bude určitě o vývojářích, jak moc se budou krotit např. v grafických pozlátcích a jak často budou vyžadovat aktivní komunikaci s telefonem.

   Mě osobně přijde, že je výdrž v intencích běžných obdobných věcí, jen nechápu, proč se tolik lidí (na oko) najednou tváří tak překvapeně.

   Co se koukám např. k Moto 360, „specifikace“ uvádí „All day (mixed use)“, což mi přijde, že bude něco dost stejného jako uvádí Apple…..

  • Taktiež je to momentalne rovnaký nezmysel ako iné smartwatch kvôli ich mizernej vydrží. Len su škaredšie, hranaté a ešte drahšie ako konkurencia.

   Ak už smart wearables či ako sa to píše tak smartband na šport ku klasickým hodinkam. Aby exli skôr hodinky než smartphone tak to nie.

 7. Čo to znamena počúvanie hudby? pri počúvaní hudby sa hudba prehráva z iPhonu a Watch slúžia na pozretie skladby alebo ovladanie prehrávača, nie?

  • Jakub Karásek

   Hodinky mají vestavěnou paměť, z niž část bude možné využít pro ukládání hudby. Více informací přineseme v zítřejší bleskovce

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).