Domů » Bleskovky » Apple vydal SDK pro hodinky Watch: Dvě velikosti, dvojí rozlišení displeje

Apple vydal SDK pro hodinky Watch: Dvě velikosti, dvojí rozlišení displeje

První nositelná elektronika od Apple se blíží, i když přesné datum startu prodeje hodinek Apple Watch prozatím neznáme. Apple však již včera zaslal vývojářům SDK (Software Development Kit) pro vývoj aplikací na toto zařízení, tato sada vývojářských nástrojů odhaluje některé dosud neznámé detaily o jablečných hodinkách.

  

Oficiálně víme, že Apple bude nabízet dvě velikosti hodinek, nyní se dozvídáme, že se tato dvojice bude lišit zvoleným rozlišením displeje. 38mm model bude disponovat displejem o rozlišení 272 × 340 pixelů, větší model pak 312 × 390 pixelů. Vývojáři tak budou mít s tvorbou aplikací pro oba modely více práce. Apple v dokumentaci k SDK uvádí, že mohou ve svých aplikacích použít stejné obrázky pro oba modely, v případě že nebudou na obou modelech vypadat stejně dobře, bude možné použít pro každé rozlišení jiný obrázek. Rozdílné jsou například i velikosti ikon jednotlivých položek, jak ukazuje následující tabulka.

  

WatchKit SDK také odhaluje možnosti interakce s hodinkami, vývojáři mohou počítat s využitím dotykového displeje a jeho schopností vyhodnotit různé úrovně tlaku, které jsou na něj vyvíjeny (Force Touch), dále lze využít swipe gesta, digitální korunku a také hlasovou asistenku Siri. Apple společně s SDK vydal příručku s doporučeními, jak mají aplikace pro Apple Watch vypadat.

  

První aplikace třetích stran mají být dostupné již se zahájením prodeje hodinek Apple Watch, tzn. někdy počátkem příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).