Domů » Bleskovky » Apple vstoupil do skupiny WPC: bude bezdrátové nabíjení letošních iPhonů obyčejné Qi?

Apple vstoupil do skupiny WPC: bude bezdrátové nabíjení letošních iPhonů obyčejné Qi?

Je prakticky jisté, že minimálně jeden ze tří chystaných letošních iPhonů dostane do výbavy bezdrátové nabíjení. Dlouze se spekuluje o revoluční technologii, která zvládne nabíjet mobilní zařízení na delší vzdálenosti, ovšem zatím ve vzduchu visí velký otazník, zda je vůbec něco takového z hlediska fyziky možné.

iphone-8-concept

Apple dlouze odmítal současné technologie bezdrátového nabíjení, neboť podle vyjádření marketingového ředitele Apple Phila Shillera z roku 2012 je nutnost pokládat zařízení na podložku připojenou do sítě ve spoustě situací složitější než klasické nabíjení kabelem. Nakonec však stejně využil upravené technologie Qi od Wirelles Power Consortium (WPC) pro svoje hodinky Apple Watch. I přesto, že jablečné hodinky jsou s námi od roku 2014, stal se Apple součástí tohoto konsorcia, které má aktuálně 213 členů, teprve nyní. Co jej ke vstupu přimělo, je zatím zahalenou rouškou tajemství.

wpc_logo_520x240

Analytik MacOtakara v rozporu se zprávou Ming-Chi Kua z minulého týdne (více informací) zveřejnil informace, že bezdrátové nabíjení nedostanou všechny tři chystané iPhony, ale pouze ten nejvyšší model, přičemž pro tuto technologii nemá dostat žádnou speciální výbavu, ale pravděpodobně standardní cívku určenou pro nabíjecí podložku.

Apple svůj vstup do WPC okomentoval tak, že je aktivním členem mnoha organizací pro tvorbu norem, tudíž má zájem přispívat nápady a pomáhat vyvíjet budoucí standardy bezdrátového nabíjení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.