Domů » Bleskovky » Tim Cook: Surface Book chce být tabletem i notebookem, ale ve výsledku není ani jedno

Tim Cook: Surface Book chce být tabletem i notebookem, ale ve výsledku není ani jedno

Apple včera začal prodávat svůj největší tablet iPad Pro, který je možné po připojení externí klávesnice používat částečně jako počítač, byť s omezeními systému iOS 9. Apple přitom není zařízením 2 v 1 příliš nakloněn, generální ředitel Tim Cook se dokonce nedávno vyjádřil, že Apple nehodlá slučovat OS X a iOS 9 (více informací), neboť by to zhoršilo uživatelskou zkušenost obou systémů. Ve stejném duchu nyní Tim Cook hovořil o konvertibilním notebooku Surface Book od Microsoftu.

 

V rozhovoru pro server The Independent uvedl, že ač je vztah Applu a Microsoftu opravdu dobrý, Surface Book považuje tak trochu za oklamání. „Je to produkt, který se snaží dělat příliš mnoho. Snaží se být tabletem i notebookem a ve výsledku není ani jedno.“ Cook je logicky optimistický vůči tabletům iPad, jejichž prodeje ustavičně klesají. Věří v jejich opětovný růst, přičemž zájem může vzbudit právě největší iPad Pro. Ten se tuto středu začal prodávat také v České republice, ale vzhledem k tomu, jakou u něj Apple nastavil cenu (zobrazit přehled), neočekáváme, že by s ním výrobce zaznamenal nějaké výraznější prodejní úspěchy. Ale rádi se budeme mýlit.

  

O iPadu Pro ředitel Apple před několika dny dokonce prohlásil, že „může být náhradou za notebook nebo desktop pro mnoho, mnoho lidí“. Otázkou je, zda se noví majitelé iPadu Pro nebudou při snaze používat jej jako počítač, cítit oklamáni.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
88 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments