Apple testuje barevný e-ink displej. Použije jej u skládacího iPhone?

foldable iphone

Podle uznávaného informátora Ming-Chi Kua si Apple pohrává s myšlenou použít na některém z budoucích zařízení barevný e-ink displej. Aktuálně prý probíhají interní testy, přičemž k nasazení by mohlo dojít na budoucím ohebném zařízení.

Barevný e-ink jako vnější displej ohebného iPhonu?

Technologie elektronického inkoustu má ohromnou výhodu v efektivitě, neboť ke spotřebě energie dochází pouze při překreslování obrazu. Na druhou stranu je překreslování oproti LCD/OLED zobrazovačům velice pomalé, a proto je e-ink řešení vhodné pouze pro zařízení zobrazující převážně statický obraz, což jsou typicky čtečky elektronických knih.

Pokud by Apple po technologii elektronického inkoustu skutečně sáhl, dávalo by smysl její nasazení na vnější stranu ohebného zařízení, kde by sloužila jako informační proužek pro zobrazování času či notifikování o zmeškaných/příchozích událostech. Jako příklad se nabízí véčkový iPhone s vnějším e-ink displejem, ovšem v tuto chvíli nelze říct, s jakými scénáři Apple pracuje a zda vůbec tuto technologii použije v komerčním produktu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku