Domů » Bleskovky » Apple se poohlíží po nových materiálech. V úvahu připadá i titan

Apple se poohlíží po nových materiálech. V úvahu připadá i titan

Nový patent Applu v nedávné době odhalil jednu poněkud zajímavou skutečnost – společnost se totiž rozhodla pro hledání nových výrobních materiálů pro svá budoucí zařízení.

adrsi2chkk6jtwbzvujshn-650-80

Jedním z těchto materiálů by podle všeho mohl být i titan a další speciálně upravené plasty. S nasazením se počítá hlavně u iPhonů, počítačů Mac, ale i hodinek Watch.

Výhody titanu plynou především z jeho lehkosti, tvrdosti a chemické odolnosti. Nemělo by však zůstat pouze u něj, v úvahu jsou také speciálně upravované plasty, které budou využity především k dosažení voděodolnosti a celkově vyšší odolnosti zařízení. V tuto chvíli se však zatím můžeme stále pouze těšit na to, co si pro nás Apple chystá a zda se vůbec dočkáme ještě letos.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

10 komentářů

 1. Jsem spam nebo nebudu spam?
  A k tematu: radsi kov, ale necham se prekvapit, jakou „revoluci“ v plastech predvedou

  • Redakce: Nejsou podobné zločinecké pojmy (jako např. gestapu) v nějakém rozporu s místními nařízeními?:)

 2. Hehe titan jo? Jak mají u kormidla kamaráda Putina (Trump), tak je najednou k dispozici titan jo? Že by malá dohodička mezi Cookem a Trumpem, vy budete něco vyrábět v USA, já vám zajistím matroš?:)

 3. Nove materiali a Titan u apple v jednej vete? Tak by to trebalo kus nastudovat historiu a preco nakoniec sa od titanu upustilo a preslo na alu.

  • A Apple má především přístup k technologii Liquid metal, na který článek totálně zapomněl, přitom je nejvíce na ráně. Novinařina:/

   U Watch užívají hliník, nerez a keramiku, to jim jako nestačí?:D

   • Ale z toho dělají stále jen logo.

   • A špendlík na SIM. Pravděpodobně pracují na zefektivnění výroby na změně vlastností (např. propustnost rádiových vln) a třeba mají pokrok. A následně tato spekulace.

   • a ještě grafen diamant antihmota….ideálně Liquid antihmota:D ale nerez je nerez:D ještě zapoměli na slitinu oceli…:D

 4. žeby se vydal Apple těžit Unobtainium?

 5. Jedním z těchto materiálů by podle všeho mohl být i titan….podle čeho všeho?:D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).