Domů » Bleskovky » Apple ulehčuje přechod z Androidu na iOS: Aplikace přenese veškerá osobní data

Apple ulehčuje přechod z Androidu na iOS: Aplikace přenese veškerá osobní data

Včera večer proběhla úvodní prezentace konference WWDC od Applu, na které došlo mimo jiné k představení nového mobilního operačního systému iOS 9. Zmíněno bylo mnoho funkcí, kterými systém disponuje, ale jedna poměrně důležitá aplikace zmíněna nebyla. Jedná se o program s názvem Move to iOS.

 

Jak již název napovídá, aplikace slouží k ulehčení přechodu na iOS. Podporován je zatím pouze přechod z platformy Android. Celý princip je jednoduchý – stačí si stáhnout do smartphonu se systémem Android aplikaci Move to iOS, která by měla být brzy dostupná v obchodu Google Play a poté ji spustit. To samé je potřeba udělat na cílovém iPhonu, do kterého chcete data přenést. Celý přenos bude probíhat bezdrátově.

Aplikace bude umět přenést kontakty, historii zpráv, fotografie a videa, záložky v prohlížeči, emailové účty, události v kalendáři, tapety, hudbu a knihy. Pokud budete mít na svém smartphonu navíc volně stažitelné aplikace, které jsou dostupné i pro iOS, telefon si je stáhne z iTunes. V případě placených programů nedojde k jejich automatickému stažení, ale přidají se do seznamu přání a vy si poté budete moci vybrat, který z nich si zaplatíte.

Kdy se aplikace objeví v obchodě Google Play zatím nevíme. Mělo by se tak ale stát ještě před uvolněním finální verze iOS 9.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

5 komentářů

 1. Fanoušek (neregistrovaný)

  Tleskám. Přestože iPhone nevlastním a nikdy nebudu, tak tento program považuji za super věcičku

 2. medvidekYou (neregistrovaný)

  A protože název programu obsahuje konkurenční systém, tak ho google nevpustí do marketu :D ne kecam, ale takhle přiblble by se zachoval apple.

  • Schválně by mě zajímalo, jestli by Apple schválil aplikaci, která by uměla totéž, jen opačným směrem :)

 3. mrzic (neregistrovaný)

  Koukám, že Apple jako etalon Androidu zvolil HTC a ne Samsung

 4. sourekm (neregistrovaný)

  Ostatně, proč ne? Jako mobilní operátoři umožňují převést číslo na jiného operátora. Tak proč by Microsoft, Andoroid a Apple nemohli vzájemně umožnit snadné převádění osobních dat mezi sebou. Lidé by pak byli i při nákupu nového smartphonu mnohem povolnější, poněvadž by se kvůli snadné synchronizaci neomezovali jen na svou dosavadní platformu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).